Themeansar

Jak by konzumní lidská civilizace vypadala, pokud by každý měl vysokou školu?

Systém vzdělání by se optimalizoval natolik že by každý člověk na světě měl v 21 letech vysokoškolský diplom. Mnozí namítnou že je to utopie, protože přeci většina lidí je hloupá. Zde by se to vyřešilo průmyslovou výrobou lidí a průmyslovou výchovou lidí skončila by pro lidi možnost se rozmnožovat pomocí sexu, protože by zde bylo jenom mužské pohlaví a ženy by už na světě nebyli.

Nejlepší odpověď
annas

Nesmyslná otázka, Získání diplomu by se projevilo ve statistice. Je to teoretická ukázka vzdělanosti. Myslíte, že jen vysokoškoláci muži se uplatní v průmyslové výrobě? Kdo by pracoval rukama? Myslíte, že pokrok je vždy cesta vpřed.

Uvwdomte ssi, že „Vzdělání moudrému ukazuje, jak málo ví, a hloupému dává iluzi, že ví hodně.“ — Julian Tuwim

https://citaty­.net/citaty/271556-julian-tuwim-vzdelani-moudremu-ukazuje-jak-malo-vi-a-hloupemu/

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/271556-julian-tuwim-vzdelani-moudremu-ukazuje-jak-malo-vi-a-hloupemu/

Vzpomeňte si na spisovatele Karla Čapka a jeho roboty. Hra o dokonalých robotech měla varovat před případnými negativními vlivy techniky na lidstvo. Čapek do ní promítl svůj zájem o techniku, ale také obavy o budoucnost lidstva.

Vzpomeňte si na školu, Čapkovo dílo. a zamystlete se nad toím, :co zachránilo lidstvo před robotizaci?

Jenže ani vysokoškolské vzdělání nedává patent na rozum. Diplom s ědčí o ukončení studia a získání teoretických vědomostí v určitém oboru,, Vědomosti je třeba rozšiřovat a uplatnit v praxi. a získat dovednosti.

„Důkazem vysokého vzdělání je schopnost mluvit o největších věcech nejjednodušším způsobem.“ – Ralph Waldo Emerson a Davxid Hume To ani mnozí vysokoškoláci neumí.
Jak říká jedno české přísloví. Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost – – co vytvořily a zanechaly nám zlaté české ručičky. předků.

Odkaz na citát.
https://www.da­tabazeknih.cz/ci­taty/david-hume-2287

Další odpovědi
Drap

Popletl jsi stránky.! Tyto stránky nejsou vhodné pro magory, to musíš jinam!

elkon

Bláboly na pokračování, tahle poradna magory přitahuje.

GM

V anglofonních zemích "high school " je něco jako u nás střední.

jirka F

To není nic neobvyklého například v USA nebo tuším v Austrálii je vysokoškolské vzdělání povinné.Tady by to ale nebylo dobré společnost potřebuje řemeslné práce na výuční list.

marci1

To, že by měli všichni VŠ neznamená, že by všichni byli vzdělaní, úspěšní a dokázali „pracovat“ mozkem. V současnosti je mnoho velmi chytrých a úspěšných lidí, které vysokoškolské vzdělání nemají (také mnoho vysokoškoláků, kteří pracují rukama). Takže by to bylo asi podobné současnosti.

Cituji z rozhovoru s Ondřejem Štefflem (r.2014):
„Význam titulů na ústupu.
Svědčí o tom podle něj i žebříček 500 výkonných ředitelů (CEO) nejvýznamnějších světových firem, který každoročně sestavuje časopis Fortune. "To jsou lidé, kteří řídí tento svět – ředitel Googlu, Microsoftu, Toyoty, Fordu, Coca-Coly atd. A mezi nimi je 35 lidí, kteří nemají žádné vysokoškolské vzdělání. A dalších 200, kteří mají jenom bakalářský titul. Přitom před deseti lety byli takoví jenom tři – Bill Gates, Steve Jobs a Michael Dell. Dnes jich je 7 procent. Takže očividně akademické vzdělání ztrácí na významu.“
Zdroj: https://www.li­dovky.cz/domov/klaus-ml-zije-v-jinem-stoleti-stojim-za-romanem-rekl-zakladatel-porgu-steffl.A140121_144­406_ln_domov_spa#ut­m_source=idnes&ut­m_medium=text&ut­m_campaign=ko­lotoc,%202014-01-22,%202014-01-25]%20Zdroj:%20­https://citaty­.net/citaty-o-vzdelani/?page=2

„Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.“ — Jiří Žáček
„Vzdělání moudrému ukazuje, jak málo ví, a hloupému dává iluzi, že ví hodně.“ — Julian Tuwim polský básník
„Je hanba, že se někdo dovede namáhat po mnoho let, aby se stal dobrým lékařem, obhájcem, učitelem nebo geometrem, a přitom není ochoten namáhat se příslušně dlouhý čas, aby se stal dobrým člověkem.“ — Galén
A hlavně dobrá matka a otec je více než 100 učitelů.
🙂

da ny

Tak jak vypadá.
Dělnická a ruční práce by byla placena zlatem 😉
A Ing, by jezdil ve fabrice (CHZ) s ještěrkou( jako tady) nebo dělal třeba tapetáře, jako v USA.
Ve FN v Plzni kolem roku 2010 vytíraly podlahy i vysokoškolačky (Rusky, Ukrajinky i 4eška, ta po MD).
Dcera Ing., mé kolégyně, v USA (Florida) uklízela v domech, letních rezidencích, i jako pokojská. Vydělala si více, než tamní úřednice v bance. Byla pánem svého času. Později dělala pracující vedoucí svým kolegyním, s vyšší mzdou..

Rita ousman

Ahoj milí přátelé, zdravím vás z vojenské základny, lásko Rád vás poznávám a objímám. Jak se dnes máte? Jmenuji se Slečna Rita Ousmanová  .USA Army General, z Virginie, US City, Nationality USA, v současné době pracuji s misionářem OSN pro udržení míru, jsem rozvedená, nemám děti, hledám dlouhodobý vztah s čímkoli, baví mě cestování po celém světě během prázdninové dovolené, pošlete mi prosím ur e-mail napište mi na můj e-mail (ritaou587@gmail.com) odpovím s mými fotografiemi a více o mně. Přeji hezký den, Vaše nová přítelkyně slečno Rita Ousmanová .

Filip84

JyrkaF🤪 pekelný kotelník ze školky: Americká „High School“ je ekvivalentem naši střední školy, to jest, v U. S. nemá každý vysokou školu. Jo, že Ty nemí šeský, ne tak ještě američtině abys rozuměl, to tu, snad, nikoho nepřekvapuje, ne? 🙄🤪🤓

elkon

Jirko, tak ty si myslíš, že tebou jmenované státy nepotřebují řemeslníky? A kdo tam tedy vytváří hodnoty?

jirka F

Že jsem to četl na Wikipedii kdysi dávno.Nevím třeba se to za to léta změnilo.

Themeansar

Je snadné soudit cizí lidi a je těžké soudit sebe za svoje chyby, každý podle sebe posuzuje ostatní a následkem je konflikt který se často řeší násilím, pokud by zde bylo oko za oko tak by byl každý člověk na světě slepý.