blackgirl

Jak byste zlepšili kvalitu vody ve svém městě?

V našem městě je velmi špatná kvalita vody je tvrdá, když pak má z toho člověk napít, tak je to odporný. To si radši člověk koupi pitnou vodu z obchodu.

Nejlepší odpověď
Drap

U nás je kvalita vody dobrá a pro vodu na pití a na kávu s chodím do studánky asi tak 2 – 3km

Další odpovědi
Ametyst

Mohu udělat jen to, že si koupím filtr. Za kvalitu vody odpovídají velmi dobře prosperující firmy.

Dochy

Tvrdá voda by neměla vadit. Obecně bývá zdravější než příliš měkká. Ale záleží na dalších příměsích, někdy je problém se senzorickými vlastnostmi, ale za to u čerstvé studené vody obvykle nemůže jen to, že je tvrdá. Také máme tvrdou vodu, studená je OK, ale na vodu pro přípravu čaje používám filtrační konvici, jinak se v čaji okamžitě začnou dělat cucky.

jeoce.com

Česká republika vykazuje v mikrobiologických a chemických parametrech pitné vody 99 až 100 procent požadované kvality. Pokud ti voda ve tvém městě „nechutná“ doporučuji na 7 dní zájezd třeba do Egypta :)

da ny

NIJAK, nemám na to žádný vliv. U nás je voda dobrá (bývala lepší).
V dnešním světě nemá každý tu možnost otočit kohoutkem, ze kterého teče vůbec nějaká voda. Natož pak pitná!“
Tvrsdá voda, to neznamená, že je špatná. Rozbor vody Vám napoví více, o jejím složení a kvalitě.
Na pitné vodě z obchodu si možná pochutnáte, nic zdravého to nebude…
Vodu na pití je vhodné převařit nebo nechat přemrznout, pak pít. To ví i malé dítě a stejně tak, že bez této „úpravy“ je TÉMĚŘ PRO KAŽDÉHO, těžká do žaludku:
Proto VCám tak „šmakuje“ ta voda z petek…… :/