Kryšpín

Jak by fungoval stát se dvěma presidenty v čele?

V úvahu přicházejí presidenti republiky, poněvadž i v Bělorusku může být hafo jiných presidentů jako v České republice. Pravděpodobně tam byl podvod při volbě a v pořadí druhá kandidátka Světlana Tichonovská došla k závěru, že se prohlásí za presidenta když si to národ přeje.

Odpovědi
Drap

Nefungoval.

paul1

Asi by nastaly totální zmatky

led

Prezident na čele štátu je len jeden. Ale prezidentov rôznych spoločností, tých je viac, než sa zmestí buchiet na svadobnú misu.

annas

Hufnágl,

prezidentů je u nás mnohem víc než Bartoška. Letos „nefungoval“, co se stalo.

Vy jste opět nepochopil Kryšpínův dotaz. Copak Bartoška je v čele státu?

Když dva dělají totéž, není to totéž.

Fm2.0

Ona se ale za prezidenta neprohlásila. Jen žádá nové volby.
Může být. Něco jako dřív byl vzdoropapež nebo protikrál – jeden ten přad oficiálně nezastává, ale plní tuto úlohu nazvdory toho druhého. Proč by ne vzodoroprezident nebo protiprezident. Ve Spartě měli vždy dva krály ze dvou dynastií. Pokud by to bylo legálně ustanoveno, že by tam byly dvě hlavy státu, tak by se jednalo o diarchii (= dva vladaři), ale není to přesný pojem. A králové ve Spartě ani třeba neměli faktickou moc. Vládla gerusie (hlavně geronti, apella a pak apella). A když už jsou (legálně) dva, tak se to nedá považovat za království (v případě „monarchie”). Taková diarchie je špatné označení. Pro republiku už je to označení víc přijatelné.

Fm2.0

*efoři a pak apella.

Fm2.0

ALe jako sama o sobě tvrdí, že určitě ve volbách dostala většinu hlasů a že má až 70 %. To ji nevěřím.