JájsemRaibek

Jak bude systém řešit situaci u dopravního omezení?

https://auto-mania.cz/jizda-v-protismeru-je-velky-problem-ktery-ale-uz-ma-reseni-prisli-na-nej-v-nemecku/?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu
Systém sám rozpozná-třeba na základě mapových podkladů atd., že se auto dostalo do protisměru a učiní patřičné kroky od stuhnutí řízení až po zastavení vozidla.
Jak však bude systém reagovat, pokud dojde k omezení provozu a svedení dopravy do protisměru na dálnici? To itak zúžené místo na dálnici zablokuje další auto, protože systém vyhodnotí jízdu v protisměru jako chybu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já myslím, že každý systém se dá vypnout nebo zapnout, případně změnit podle potřeby. Stejně jako semafory. Bude to ovšem vyžadovat bezchybnou funkci. Mohlo by to fungovat, protože pravděpodobnost, že do protisměru vjede nějaký dezorientovaný děda nebo opilý či zfetovaný magor, je větší.