Nelk

Jak bojovat proti okrádání na internetu, když jsem vinna i já?

Dobrý den, nedávno jsem chtěla koupit přes internet nějaké léky na hubnutí, které jsou na předpis a nedají se tak lehce sehnat. Poslala jsem prodejci na účet dva tisíce korun, , ale byla jsem oklamána a přišly mi pouze tobolky s rybím tukem. Dá se to nějak řešit?

Odpovědi
Edison

Rybí tuk se nehodí na hubnutí? Posílat někomu, koho neznám, nebo nemám reference, peníze předem mimo paypal je opravdu HLOUPOST.

Jinak jde o tr. č. podvodu. Takže podle částky jednat. Ale do pěti tisíc je to snad jen přestupek. Najít další podobně poškozené a podat oznámení společně.

ivzez

Máte-li v ruce alespoň číslo účtu, můžete se obrátit na policii.
Podobné typy toho mívají na svědomí víc, takže je možné, že
svými podvody už částku 5.000 Kč překročil.

Dále byste měla informovat provozovatele webu,
na kterém jste inzerát našla.

Podle mne jste ale nebyla oklamána, musela jste přece vědět,
že léky, které jsou na předpis, nemůže nikdo prodávat přes internet
(věděla, jste, že to není legální, přesto jste peníze poslala).