Gestas

Jak běžné je mezi Italy použít po velké potřebě bidet?

Nejlepší odpověď
annas

Itálie je jediná země na světě, kde je instalace alespoň jednoho bidetu v koupelnách domu povinná .

Použití bidetu jako prostředku pro hygienu, tedy i pro zdraví vzniklo nejprve v království sicilském a později ve zbytku poloostrova,

Zásluhu má neapolská královna, která si bidet pořídila kvůli tomu, že chtěla „rozbít“ frnacouzský předsudek, že nejde jen o ""pacovní pomůcku prostitutek .

Kromě Itálie je bidet rozšáířený ve : Španělsku, Portugalsku, Latinské Ameriece – nejvíc v Argentině, v Japonsku je i na veřejnýchb tolaletech

https://www.tra­vel365.it/qua­li-paesi-usano-bidet.htm

Další odpovědi
Kepler

Nevím, na vyspělém severu je to asi běžnější, než na chudém jihu. Bidet má pro Itala tu výhodu, že při jeho používání může nadále svou řeč podporovat rukama. Jsou Italové bidetoví a Italové nebidetoví, stejně tak jako my. Panapr ale všude vede.

Arne1

annas: … a k tomu ve všech arabských zemích a Turecku. Jenom tam dost často není samostatný ale je nějakým způsobem integrovaný do záchodové mísy. Dost často jako ruční sprcha.

Kepler

arne: znáš pojem „turecký záchod?“ Setkal jsem se s ním i na Balkáně na nádraží i jinde. Asi dost běžné.

annas

Arne1,

ptal se na Itálii, přidala jsem víc, co bylo ve zdroji,.

Nikam necestsuji, takže nevín, kde bidety používají. Může to souviset třeba i s nějakým doporučením, nebo nařízením.

annas

Vím, co jsou turecké záchody, znám, nikoliv z Turecka, ale z vašeho vyjádření jsem předpokládala, že se zmodernizovaly.

Jenže bidety na rozdíl od Japonska jsou zpravidla v koupelnách, i když je někdy i WC přímo v koupelně.

Je to tak.

"Běžně bidet najdete jako součást koupelen ve středomořských evropských státech (od Turecka po Portugalsko), ale také v severoafrických zemích (tam hlavně v novostavbách, kde jsou evropské, nikoli tzv. turecké toalety).

Bidet je populární nejen v Evropě, ale i v zemích Latinské Ameriky, hlavně v Argentině nebo Uruguayi, a také v Asii. Oblíbený je i v dalších muslimských zemích, nebo třeba v Japonsku, kde se s ním setkáte často i na veřejných toaletách.

K nám proniká bidetová kultura zatím jen pomalu, ale kdo si bidet pořídí, nedá na něj většinou dopustit."

https://www.sta­vebni-vzdelani.cz/jak-funguje-bidet/