kapka

Jak animovat matematiku?

V jakém programu bych mohla animovat čísla a písmena? Taková názorná matematika. Aby se čísla a písmena různě přesouvaly a objevovaly na ploše, objevoval by se vysvětlující komentář apod. Existuje nějaký takový program? Aby byl ale zdarma. Dík
Doplňuji:
Conchusi, to je tedy myšlenka dne. Názorná výuka je podle Vás tedy podvod? Dobrý no.
Mimochodem, já tu látku umím, jen jsem dostala nápad ji vysvětlit jiným lidem, kteří se v delších matematických zápisech a dosazování do vzorečků ztrácí. A nemám možnost se s nimi ani vidět osobně.

Škoda, že takový program není.

Nejlepší odpověď
anonym

Myslím že takový program neexistuje. Ale jistě by nebylo od věci takový program udělat.

Další odpovědi
štamgast

PowerPoint.

elvan

matematický program to přímo není, ale zkus prezi prezentations, když se s tím naučíš, může ti to pomoci (a umí to i life konference)

Conchus

Myslím, že chceš něco, aby se ti do hlavy jako by nalévalo samo, ale to asi nejde. Matematiku, jako každý jiný předmět, se musí člověk učit, učit a učit.

mosoj

No máš to trochu zmatený, ale třeba na to časem přijdeš. Takové programy existují, jmenují se aplety a jsou to jawa aplikace.
Nepředstavitelně užitečné pomůcky pro pochopení matematických a geometrických vztahů !!! Ve fyzice ještě užitečnější !!!

http://www.walter-fendt.de/m14cz/

Pokud ti animace nepojedou musíš si stáhnout jinou jawa aplikaci.