Domaldo

Jak a v jakém programu „přečasovat“ titulky?

jak a v jakém programu „přečasovat“ titulky?

Odpovědi
RyuzakiKate

Pokud ti jenom nesedí, tak v některých přehrávačích jde přečasovat i během filmu třeba jen posunutím věty, třeba v SMPlayeru. Jestli se chceš pustit přímo do editace, tak já dělám v Aegisub, kde to taky jde přečasovat, nebo zkus Subtitle Tool.

anonym

V přehrávači VLC ( https://www.vi­deolan.org/vlc/ )
jsou klávesové skratky G a H (jimi posouváš titulky proti zvukové stopě vpřed nebo vzad o 50ms)

Pokud chceš korekci provést trvale a uložit ji do souboru s titulkami (typicky srt) je vhodné na to použít jednoduchý webový SUBSHIFTER https://subshif­ter.bitsnbites­.eu/

Pokud titulky máš jako součást video souboru a nejsou samostatně uloženy jako textový soubor je třeba je nejdřív z video souboru vyjmout (vhodný nástroj je MKVToolNix) a po úpravě opět pomocí stejného nástroje zpět do video souboru vložit a nahradit původní titulkový stream.

ZuzaNej

V Aegisub se nahoře otevře časování – posunout časování a úplně jednodduše se napíše např. 0:00:05.00 (5 sekund) vyberere se vzad nebo vpřed a potvrdí.

anonym

Ještě malé upřesnění a zjednodušení. Pokud titulky máš uvnitř video souboru a používáš program MKVToolNix nemuší z něj titulky nutně vyjmout jen kvůli jednoduchému časovému posunu, je tam na to speciální políčko „Zpoždění“ v pravém sloupci poté co rozklikneš titulkový stream a tam můžeš v milisekundách zadat kladný či záporný posunu jen té titulkové stopy. Stačí to pak jen znovu zmultiplexovat (uložit) a titulky budou trvale posunuty aniž bys je protahoval nějakým editorem.