Complex

Jak a kde se správně recyklují CD a DVD?

Nejlepší odpověď
annas

„Plastové obaly patří do plastů. DVD a videokazety odvezte nejlépe na sběrný dvůr. CD můžete v malém množství vyhodit do směsného odpadu, ve větším množství patří na sběrný dvůr,“ zní stručný návod na stránkách Jak Třídit.cz společnosti Eko-kom.

Vyřazené CD a DVD je proto nejvhodnější spolu s elektroodpadem odevzdat do speciálních sběrných boxů nacházející se například ve školách, obcích nebo firmách. „Právě ve firmách se nepotřebné CD likvidují nejčastěji. Proto do nich rozmisťujeme kontejnery, kam je možné vysloužilé elektrospotřebiče a další komponenty odevzdat s vědomím, že budou následně materiálově využity,“ dodal Kubernát."

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/byznys/fir­my-a-trhy/kam-vyhodit-stara-cd-obsahuji-toxicke-latky-i-citliva-data.A140414_104­831_firmy-trhy_mev