Sezam1

Jak byste naložili s 300 až 350 tisíci Kč? Do čeho investovat, co koupit atd.? Více v doplnění.

Investování

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Dobrý den,jak by jste naložili s 300 až 350 tisíci?Do čeho investovat,co koupit nebo nějaký stroj, například bagr atd… aby to se to zaplatilo a vydělalo to peníze?Nebo s čím je otočit?Prosím jen reálné a smysluplné odpovědi.Žádné habaduri,nebo abych o ně přišel atd…

Nejlepší odpověď
Hlada

Bylo by dobré vědět, kolik času tomu chceš věnovat.
S malým vkladem času můžu doporučit půjčky P2P. Zajištěné nemovitostí vynášejí 9–12% p.a., zajištěné ručitelem a směnkou 20–30%.
Při vlastním podnikáni by vklad musel vynášet aspoň 100%. To není nereálné, není však možné doporučit něco takového bez znalosti profese. Umožní to např. každý obchod s marží přes 30%, ve kterém se sklad obrátí 3× do roka. Do nákupu jednotlivého stroje bych peníze nedával. Zisk výrazně ovlivní každá porucha i zmařená zakázka.

Další odpovědi
paul1

Dobrá by mohla být investice do nemovitosti a potom pronajímat

Rokio

Doporučuji investovat do investičních fondů, do akcií nadnárodních firem a do stavebního a penzijního spoření.

czloviczek

Doporučuji P2P půjčky ala Zonky, jsou však i lepší varianty než česká alternativa. Mrkni třeba zde na recenze o Mintos, ViaInvest, Bondster atp.

https://www.o­sobnizkusenos­ti.cz/category/in­vestovani-osobni-zkusenosti/