Vlcak05

Jsem úplný začátečník a chci začít s investováním do whisky. Poradíte, jak mám na to jít?

Chtěl bych začít s investováním do whisky, mohl by mi někdo poradit? Jsem úplný začátečník.

Nejlepší odpověď
yamynka

A s čím přesně potřebuješ poradit? Jaké lahve koupit? To záleží jaký máš rozpočet :).

Já sama jsem začala s investováním do alkoholu, když o tom psali ve Forbesu. Ale beru to spíše jako koníček s bonusem, který může vydělat nějaké peníze navíc, než abych do toho dávala celé své úspory. Doporučuji ti si o tom přečíst nejprve nějaké obecné články jako třeba:
https://www.al­kohol.cz/novin­ky/jak-investovat-do-whisky/
https://www.mo­neyo.cz/jak-investovat-do-whisky/

Jinak investovat nemusíš jen do whisky, jde to třeba i do ginu např. edice OMFG od Žufánka https://www.mo­neyo.cz/omfg-gin-zufanek/ . Ta se zhodnocuje každý rok o stovky procent.

Další odpovědi
Blaide

O investování do whisky nic nevím, ale rozhodně bych nezačínal se získáváním informací tady, ale od někoho, kdo s tím má zkušenosti (je velmi malá šance, že se někdo takový objeví tady). Bude ale dost pravděpodobné, že investování do whisky nemá vůbec cenu, a pokud už chcete do něčeho investovat, tak by to mělo být až po důkladném ověření, že je to opravdu dobrá věc pro investování. Určitě bych na to nešel stylem „mám rád whisky, tak do ní budu investovat.“

Drap

Pokud máš nadbytek finančních prostředků, které léta nebudeš potřebovat, tak proč ne. Nakup pořádnou lihovinu a možná za 50 – 70 let začne růst její cena.

ivzez

Takhle se toho moc nedozvíte. Možná pár konkrétních tipů, ale k čemu
Vám budou, pokud o investování ještě nic nevíte?

Začněte radši rozumným vzděláním.

Mc Merkurion

… to je blbost, proděláš investovat se má do RUMu …