Bercou

INTERNET KABEL

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat zda by šlo pomocí tohodle ( http://www.lan-shop.cz/rozdvojka-rj45-2xf-1xf-18918/tab-diskuse ) rozdvojit kabel na internet z něhož jeden by šel na PC a druhý do wifi-routeru a zda by obě dvě zařízení mohlo fungovat najednou.

Nejlepší odpověď
cochee

Právěže najednou ne, tohle je pasivní rozdvojení, použitelné například že jedna větev jde do jednoho pokoje a druhá do druhého a připojuju si notebook, který přenesu z pokoje do pokoje. Nikdy ne dvě zapnutá zařízení současně na obou větvích!

Na tohle stačí správně zapojit ten wifi router, i ty nejlevnější mají kromě wifiny i LAN porty na kabel. Takže od „zdroje internetu“ kabel do WAN zdířky wifi routeru a z LAN zdířky routeru druhý kabel do toho PC.

Další odpovědi
Bedy

Píšete, že máte Wi-Fi router – tady není co řešit. Jeden kabel půjde do Wi-Fi routeru a druhý půjde z něj – jeden konec druhého kabelu zapojíte do portu LAN1 na Wi-Fi routeru a druhý konec zapojíte do portu LAN v počítači či notebooku.

brillant

Ne.