ReHu

Internet je plný receptů na přírodní repelent. Máte ale některý vyzkoušený? Že opravdu funguje? Jde mi primárně o klíšťa

Raději sprej než panamin vnitřně.
Díky.

Nejlepší odpověď
annas

Fenykl. Dostala jsem jednu radu, zřejmě funguje.
Podívejte se do odkazu.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Ox5_22RtQuQ

V odkazu jsem uváděla tekutý repelent, také přírodní. Bollak vložil otázku – Existuje nějakej přírodní repelent proti klíšťatům?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuje-nejakej-prirodni-repelent-proti-klistatum

Doplňuji:
Ad jugar

V odkazu na archiv Odpovědi jsem na bolakovu otázku napsala recept z rozmarýnu, už jsem znova nekopírovala, ale uvedla jiný. .

Repelent
Suroviny: sáček sušeného nebo hrst čerstvého rozmarýnu, 1 lžíci bílého vinného octa a 1l vody a postup v odkazu.....

více diskuse

Další odpovědi
Drap

Jak už bylo uvedeno. Mám odzkoušený fenykl a olej z vlaštovičníku. Funguje to.

anonym

Já znám zase s rozmarýrem:
Návod na přípravu tinktury proti klíšťatům :

Složení: 1 pytlík rozmarýnu, 1 lžíce bílého vinného octa, 1 l vody.

Postup přípravy:

  1. 1 litr vody přivedeme do varu.
  2. Odstavíme a vložíme rozmarýn, louhujeme do vychladnutí.
  3. Po vyluhování a vychládnutí přefiltrujeme a přidáme 1 lžící bílého vinného octa.
  4. Uchováváme v ledničce.

Návod na používání:

  1. Tinkturu naplníme do prázdného rozstřikovače (např. po okeně)
  2. Před vycházkou do lesa nebo na zahradu či chatu po těle rozstříknout tinkturu.

Tento přípravek je naprosto 100 % účinný. Žádné klíště se nepřichytne.

Doplňuji:
Ad Annas,já jsem vložil ten comám,na jinj jsem nekoukal,viděl jsem jen fenykl,tak asi proto.
Jinak ten odkaz na outube jsem dával nedávno osobně.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=kl%C3%AD%C5%A1ta­ta

Agneta

Já používám ten – dle receptu od našeho Gecca:
lžičku hřebíčku nechat den vylouhovat ve francovce Alpa (i déle)
řekla bych, že je to skvělý repelent:D

Na pobyt v tropech si repelent kupuji, tam jsem ho tedy (omlouvám se) ještě nezkoušela, ale vyzkoušela jsem zase jiné věci (na kterou stranu se točí vír při vypouštění umývadla atd.) :DDD

Doplňuji
samozřejmě na jižní polokouli (tam je ledacos jinak):DDD

ReHu

Bolakovu otázku jsem četla. Proto jsem se ptala na vyzkoušený recept.

annas

Ten uvedený recept mám vyzkoušený. Fenykl mně doporčila jedna známá, osobně vyzkoušela.

Na tekutý přípravek někde reagoval ten který je, že vyzkoušel a funguje.

ReHu

Fenykl jsem dnes koupila a vyzkouším.