bolak

Existuje nějakej přírodní repelent proti klíšťatům?

Něco co byste snědli, třeba potravina (nebo i prášek, i kydž ten zrovna přírodní není) a ono by vám to s potem z těla vylučovalo látky, který odpuzujou klíšťata a jinej havěť?

Nejlepší odpověď
annas

Babské rady:

  1. Sníst droždí nebo pangamin
  2. Repelent

Suroviny: sáček sušeného nebo hrst čerstvého rozmarýnu, 1 lžíci bílého vinného octa a 1l vody.

Postup: 1l vody přivedete do varu. Pak odstavíte ze sporáku a do horké vody dáte všechen rozmarýn a necháte pod poklicí vychladnout. Po vychladnutí přefiltrujete. Asi stačí větší síto a vlijete do nálevu 1 lžíci bílého vinného octa a promícháte. Slijete a uložíte v lednici v uzavřené lahvi.

Než vyrazíte do přírody, odlijete si do prázdného rozprašovače a pořádně co nastříkáte. Rozprašovač může být od čističe na okna čí jiné takové pomůcky, ale pořádně vymytý. Pokud nemáte, myslím, že se můžete i natřít. Všem okolo budete příjemně vonět, ale klíšťata a jiná havěť to bude považovat za takovou hrůzu, že se k vám ani nepřiblíží.

Další odpovědi
Lucijej

Pivo aneb kouzelný vitamín B, příp. Pangamin – podávvané vnitřně, pomáhá i proti komárům.

Doplňuji:
Ale chceto poctivě brát každý den a pangamin zabere nejdřív po dvou týdnech.

manon

Extrakt z hřebíčku v Alpě – na 1 Alpu pytlík koření. Ale nepít !!!! :) Je to jen na namazání zvenčí. Takového něco kouzelného k snědku neznám.

hanny 2

Do 200ml vody kápnout 2–3 kapky levandulového éterického oleje,nalít do rozprašovače a nastříkat se tím – levandule klíšťatům „nevoní“.

venkovan

Neopren z přírodního kaučuku.

bolak

definuj „pomáhá“ :)

jako že se tě klíšťáci ani komáři ani nedotknou nebo že to v důsledku vopilosti ani nezaznamenáš..

Lucijej

Fakt na tebe nepůjdou, ale trvá to cca dva týdny, než se účinek dostaví

bolak

tak to je zběsilá rychlost…

Lucijej

Pomalu, ale jistě. Ale aspoň budeš mít přes sezónu výmluvu, proč jsi přišel tam a tam nemetenej. (Předpokládám, že pangamin tě tolik nebere :o) )