Franta_Intoš

Poradíte s instalací Lubuntu alternate?

Dobrý den.
Jen jsem se chtěl zeptat, jestli se při instalaci Lubuntu Alternate používá také příkaz „sudo apt install lubuntu-desktop“
Kdyžtak mi prosím napište další postup pokud je to nutné (myslím tím ten postup který sám nepochopím s instalačního programu).
Díky moc za odpověď

Dodatek:
Rovnou dodávám že se ani alternate verze nevjde na CD asi o 12MB.
Počítač mi to prostě nedovolí vypálit.
Možná jsem také zapoměl říct, že vše co jsem tady napsal a udělal dělám na tom dvacetiletém noťasu, protože jsem byl v krkonoších, ale dnes jedu zpátky do Opavy, a tam mám PC s WIN10. Tam mi snad půjde vypálit DVD.
Pokud ne tak fakt už nevím…
--

Instalace lubuntu alternate???

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Vaše otázky na stejné téma

https://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/83826

Odpovědi
anonym

Nemusíte balíček „lubuntu-desktop“ instalovat dodatečně.

ALTERNATE verze není server, je to prostě jenom alternativní a úspornější „textový“ instalátor té úplně běžné desktopové verze s grafickým prostředím. Viz náhledy obou isntalátorů zde https://bit.ly/3hi­yxFZ

Obrovský rozdíl a důvod proč je ALTERNATE verze instalátoru o tolik menší a vejde se i na CD je ten, že narozdíl od plnohodnotného instalátoru vám neumožní používat plnohodnotnou live verzi operačního systému, tedy nemůžete si systém nanečisto vyzkoušet před instalací, můžete jej pouze instalovat.

Alternativní instalátor se od běžného liší opravdu jen tím, že není tak barevný, plný cool obrázků a celý se odehrává v modrobílém textovém režimu, který vám jako uživateli windows xp bude asi docela povědomý. Jinak ale proces celé instalace probíhá skoro stejně jako ten grafický, zeptá se nejdřív v jakém jazyce má být operační systém, jakou klávesnici chcete použít (česká QWERTY nebo Česká QWERTZ), vyberete si jméno počítače pro zobrazení v síti, zadáte jméno pro první uživatelský účet a jeho heslo, vyberete časovou zónu Evropa/Praha. Typ instalace „Asistovaná – použít celý disk“ a to je vše instalace už doběhne sama, některé věci si bude muset donačíst z internetových repozitářů, protože na CD nejsou ale to už udělá automaticky, vy jen zajistěte aby byl při instalaci notebook připojen k internetu.

anonym

Myslím si o tobě, že jsi fakt borec.

Vojta24

… vejde se to, těch 12MB navíc není problém musíš jenom ve svém vypalovacím programu povolit „overburn“ , použij na vypalování třeba cdburnerxp ve kterém to jde https://cdbur­nerxp.se/ … s overburnem se na CD vejde o pár desítek MB víc protože nenechává zbytečně na hraně disku tolik nevyužitého místa a to na uvedené ISO pak bohatě stačí.

Zrovna CDBurnerXP ani nemusíte overburn nikde povolovat tam stačí jenom ignorovat případná varování a on vypálí vše i těch 12MB navíc.

Vojta24

… vejde se to, těch 12MB navíc není problém musíš jenom ve svém vypalovacím programu povolit „overburn“ , použij na vypalování třeba cdburnerxp ve kterém to jde https://cdbur­nerxp.se/ … s overburnem se na CD vejde o pár desítek MB víc, než kolik povoluje formální norma, a to na uvedené ISO pak bohatě stačí.

anonym

Dodám ještě že alernativní instalátor se snaží trochu méně předvídat a má více dotazů než ten běžný, ale nemusíte z toho mít strach protože platí jednoduché pravidlo, pokud nevíte jak odpovědět, jen stiskněte ENTER a ponechte odpověď výchozí, protože ta je obvykle optimální.

Franta_Intoš

@dby
Proč si to myslíš???

anonym

Myslím si to. Protože tvoje odpovědi maj říz.