gepik

in-line bruslař

Před chvílí jsem málem přejel bruslaře. Téměř tma a on si jel v tmavém oblečení a tím charakteristickým pohybem zasahoval vice než do poloviny jízdního pruhu. Otázka. Proč nemůžou nosit odrazky a světýlka jako cyklisté (ti většinou aspoň jedou při kraji a rovně dopředu, na kole jezdím taky) nebo aspoň reflexní vesty? Nebo většina bruslařů nemá pud sebezáchovy? Pokud nejsou sami zodpovědní, měl by to nařizovat zákon, ten reguluje mnohem větší kraviny.

Nejlepší odpověď
anonym

Jj, jsou to bezohledná hovada, o pravidlech nemají páru, ale to o cyklistech platí taktéž, nechápu proč nejede po cyklostezce a musí jet po silnici, když má cyklostezku má hned vedle cesty. O reflexních prvcích ani nemluvím.
Za toto by je měli policisté pokutovat a jestli jede na bruslích, tak by měl být také střízlivý.

Další odpovědi
jmhad

Odpovídám i Yavinovi – zákon je jednoznačný – jsou to chodci! Cituji

Podle § 2 písm. j) Zákona o silničním provozu se za chodce považuje „osoba, která tlačí nebo táhne sáňky, dětský kočárek, vozík pro invalidy nebo ruční vozík o celkové šířce nepřevyšující 600 mm, pohybuje se na lyžích nebo kolečkových bruslích , pomocí ručního nebo motorového vozíku pro invalidy, vede jízdní kolo, motocykl o objemu válců do 50 cm3, psa a podobně“. (Koloběžka se naopak, podle § 57 odst. 2, považuje za jízdní kolo)
Takže mají jezdit vlevo.Ovšem všichni se z neznámých důvodů považují za cyklisty a jezdí vpravo.U nás už jsem dával podnět do oblastních novin.Ale jinak se tohohle nešvaru nikdo nevšímá.Ani policisté,kteří to buď neví nebo se bojí,že zastaví dalšího Janouška a budou mít problém

ReHu

Neházej všechny do jednoho pytle. Před pár dny jsem také jednoho předjížděla. Jel správně, proti mně, jako chodec a když jsem se blížila, tak dal nohy k sobě, aby zabral co nejméně místa.
Ten tvůj byl nějakej magor a časem se určitě poučí.
Můj kamarád jezdil jen na kole. Bez blikačky. Používá ji od okamžiku, co začal jezdit autem a „najednou“ mu došlo, že není na silnici vidět.

Yavin

To by určitě měli… Nevím jak se na inline bruslaře dívá zákon. Jestli ho bere jako chodce, nebo cyklistu… Každopádně zajímavý námět.

vaiko

blusraž musí být za snízený vidětelnosti také osvetlen stejně jako cyklista jinak může všude tam kam cyklista i chodec
Doplňuji:
TO jmhad:

Kdyby to byl chodec tak by zase nesměl na stezku pro cyklisty a to podle § 57písm7 smí: Jízdní pruh pro cyklisty nebo stezku pro cyklisty může užít i osoba pohybující se na lyžích nebo kolečkových bruslích nebo obdobném sportovním vybavení. =Není v tom nesoulad?