Avatar uživatele
paul1

I vás zaskočí někdy, jak ten čas rychle plyne?

Fenomén časového skoku mne někdy překvapí, naposledy u herce pana Miloše Nesvadby. Před nedávnem hrál prince a najednou se dozvím, že umřel v 95 letech

Upravil/a: annas

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, Kepler před 1371 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Pozoruji to hlavně na sobě. Čím jsem starší, tím rychleji čas cválá. Jako dítě jsem se vždycky těšil na vánoce a pak na prázdniny a ten rok byl strašně dlouhý. Teď si říkám : sakra, to už je zase léto?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Hlavně je to zřejmé, když za námi přijedou příbuzní a to vždy za rok. Hlavně synovec a neteř a je vidět, že už to nejsou malé děti, jak jsem si je pamatoval. A také u dalších rodinných příslušníků je to vidět.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Před několika hodinami vás předběhl uživatel Kelt. Viděla jsem otázku ráno.

Co na to říct? Mistr Nesvadba se dožil úctyhodného věku .. Opět se sešel se svými kolegy, kteří ho předešli. Čest jeho památce.

Jeho kresby zůstanou, stejně jako vzpomínky na divadelní role. Jeho dílo je stále živé …

Říkalo se o něm, že byl výborný herec, výtvarník. Připomínám si i Dikobraz, jeho karikatury.

Čas letí jako splašený kůň, ale jsme proti němu bezmocní.

Běh času je nejvíc vídět na dětech … Proto by člověk neměl mít čas ztrácet čas.

Přitom čas neexistuje . dnes je dnes, zítra bude dnes – střídá se včera, dnes, zítra … to jen ručičky hodinek se točí příliš rychle …

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dr.luha

Čím je člověk starší, tím kratší je vnímání časového úseku v poměru k jeho dosavadnímu životu. V 10 letech je rok 1 desetina, v padesáti 1 padesátina atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě, čas snad zaskočí každého v různých událostech života.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
paul1

Jen se mi teď vybavilo vysílání tuším „Uvolněte se prosím“, kde byl jako host klučina, který hrál v nějakém filmu a říkal, jak ho Bartoška s Kaisrem naučili:
Čas utíká jako jelen, jenž byl do pr… štřelen

před 1371 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek