Avatar uživatele
EKSOT123

Hustota zalidnění. Jsou pro vás také překvapivá vzájemná srovnání některých států?

Vlastně kvůli koronaviru jsem byl překvapen, kolik žije v Itálii lidí. Ještě víc mě překvapilo, že v Německu je ještě větší hustota zalidnění než v Itálii, nebo že ve Francii a Rakousku je to zas o dost méně. Nebo že v Austrálii je nižšší než v Rusku. Mongolsko mě nepřekvapilo. Co vy?
 https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_st%C3%A1­t%C5%AF_sv%C4%9Bta_po­dle_hustoty_za­lidn%C4%9Bn%C3%­AD

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1496 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Je to překvapivé. Pokud člověk ty konkrétní země procestuje, tak je mu to jasnější. V hornatých a nehostinných krajinách je osídlení logicky řidší a v úrodných naopak. Zajímavé je i porovnání třeba našich bývalých okresů a jejich hustota osídlení.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Pro mě to překvapivé není. Co pro mě ale překvapivé je, že statisktiky kolem C-V jsou v absolutních číslech. To mi přijde značně nesmyslné. Smysl by dávala procenta, potažmo třeba na milion obyvatel. Protestovanost, počty pozitivních vzhledem k počtu obyvatel nebo počtu provedených testů, odhady nakažených, počty nemocných, počty lůžek a zdravotnickéh zajištění… Bez těchto přepočtů na počet obyvatel některá čísla vyznívají dost bombasticky až tragicky. Takže já tu sedím a zkouším si některá čísla přepočítávat. Je to ale dost pracné a dělat si na to tabulky se mi fakt nechce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

Drap- a můžeš dát nějaký odkaz na porovnání těch okresů?

Edison, jasná páka. Třeby by mě zajímal počet testů v Maďarsku, kde mají vzhledem k malému počtu případů (680) už 32 mrtvých. Počet úmrtí narůstá až v pozdějších fázích, kdy orgány selžou. A také se nákaza od mladých, kteří ji mají v první fázi nákazy, pronikne na seniory.

před 1496 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jj… přesně tak… V tom článku ode mě už tolikrát ukázaného je návod, jak to počítat a s jakými nejistotami. Včetně těch predikcí. Jak u toho využít již známé průběhy epidemií dokonce za (ne)použití některých opatření.

před 1496 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

A je tam i otevřená tabulka, kam si můžeš doplňovat známá čísla a budou na tebe vypadávat predikce i s těmi nejistotami. Pak to už jen přepočítávat na počet obyvatel. Jen… je pro mě ta tabulka poněkud… nesrozumitelná.

před 1496 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek