Pájo

Hustota hnědého uhlí – ořech 1?

Měl byste někdo přístup k normě „Tuhá paliva. Stanovení zdánlivé hustoty uhlí“, nebo údaj i z jiného seriózního zdroje. Jde mi o přibližný odhad množství (resp. objem) uhlí, aby se mi do uhelny vešlo.
Doplňuji:
Štverák (Mirošov) vozí suché, proto od něj beru.
Díky.

Nejlepší odpověď
Emefej

Sypná hmotnost hnědého uhlí Ořech 2 (10–25mm) se pohybuje okolo 720 kg/m3.

Další odpovědi
mosoj

Specifická váha uhlí se pohybuje od 0,8 do 1,2 t / m3.

Vás ale zajímá sypná hmotmost, která je tím vyšší čím drobnější uhlí je a naopak !
Zde jsou přibližné hodnoty sypné hmotnosti.
http://www.spsstav­hk.cz/koc/tool­s/paliva1.pdf

Také záleží jak přivezou uhlí mokré. Oni rádi rozváží uhlí když prší !! a no to jsou všechny tabulky krátké.

Hykam

to Mosoj:
a když neprší tak mají ještě připravenou hadici.
Několikrát jsem viděl když přivezli uhlí jak jsou na hromadě mokrý čáry od hadice. v zimě taky do prostřed fůry hodí sníh