Avatar uživatele
zjentek

Hřejí nylonky či silonky?

Opravdu ty či ony punčochy hřejí, anebo to ženský jen tak říkají, protože se to vyslovuje lépe, nežli „drží špeky“?
Materiál je dobrý jako sítko, čili jej používám jako cedník, to by šlo, ale fakt to hřeje ty ženský na nohách?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, gecco před 2634 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Částečně hřejí, ale neni to samozřejmě vlněná ponožka. Můžeš to lehce vyzkoušet. Za pár korun si koupíš punčochy a zkusíš to.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Pokud chceme, aby hřály, tak i hřejí. Musíme si jen vybrat ty správné na roční období. Rozhoduje o tomu počet „DEN“ (dernier), který uvádí sílu a hmotnost příze. Samozřejmě platí, že čím více denů, tím jsou punčocháče pevnější, teplejší a méně průhledné. 🙂

"Rozlišení podle DEN:
Ultra tenké
15 DEN a níže. Tyto punčochy jsou navrženy tak, aby byly použitelné v letních měsících nebo pro slavností příležitosti. Vaše nohy v nich vypadají jako nahé. Úkolem těchto punčoch je nohu vyhladit a dodat jí zdraví a svěží vzhled.
Jsou vhodné i do sandálů a páskových bot.

Běžná silonka
15–20 DEN. Tyto punčochy a punčocháče jsou nejběžnějším typem, Vyrábí se buď hladké nebo se vzorem, se zvýrazněnou špičkou a sedem nebo bez.
Lze si zvolit i mezi punčochami různých barev a povrchových úprav.

Zesílené silonky
30–40 DEN. Dvojnásobná síla je vhodná pro všechny,kteří chtějí stále průhledné punčocháče, ale mají problémy např s drobnými žilkami. Produkty jsou samozřejmě také trvanlivější.

Poloprůhledné
40–90 DEN. Ideální produkt pro jarní nebo podzimní dny. Nejčastější vzorované punčocháče, v monoha barvách a provedeních. Zde již musíme materiál upravit jako microvlákno, viz náš punčochářský slovníček.

Neprůhledné
100 DEN a více. Nejběžnější produkty pro zimní období. Jsou odolné a v různých úpravách. S příměsí bavlny, vlny jsou i hřejivé.„
A některým tyto drží i "špeky“. 🙂

Zdroj: http://www.e-puncochace.cz/cs/tex­t/vsechno-o-den

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Ono to ani moc dobře nedrží špeky…
Ale jako sítko fungují – a taky se v nich dobře udí sýr…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Opravdu hřejí. Vyzkoušel jsem si to v mládí na motorce, kdy jsem (dámské) punčocháče nosil pod kombinézu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2634 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

…koukám, žes to už zkoušel!

před 2634 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Drap má pravdu, sú aj pánske punčochy (nylonky či silonky), takže nehovor hop, kým… neskusíš…
určite to neskúšaj v lete na pláži 🙂

před 2634 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Díky, ale já mám unterhozy! Ty pánske punčochy přenechám Drapovi, ať hřejou!!! ;)))

před 2634 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

🙂

před 2634 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek