Hovězí zadní. Co s tím?

V nečekané chvíli se v nákupním vozejku ocitla hovězí kýta. Je moc hezká a milá a hranatá. Jenže přesně nevím co se s ní dá udělat. Proto vás žádám o pomoc, jsem zoufalý.

Nejlepší odpověď
ivca11

Dobrý den,
jídel s hovězím zadním existuje mnoho. Můžete udělat třeba roštěnou (poprášit osolené a naklepané plátky hladkou moukou a potřít hořčicí, nechat osmahnout na cibulce a zalít a dusit doměkka, pak zahustit vodou s moukou + masox). Nebo můžete udělat hovězí na slanině a cibuli (plátky hovězího naklepeme, nakrojíme strany, osolíme a opepříme.Na pánvi rozpálíme olej a plátky hovězího opečeme. Zapékací misku vymažeme máslem, pokryjeme na plátky nakrájenou cibulí, poklademe hovězím a na to ještě plátky opepřené anglické slaniny. Necháme asi 30 minut zapékat, podle chuti můžeme ještě posypat libovolným kořením na hovězí maso). Podáváme s vařeným bramborem či jinou bramborovou přílohou. Cibuli lze zaměnit za pórek.

Další odpovědi
Miroslavst

Vyhoď ji a řekni mi kam, já si už poradím.
Ne vážně. Třeba s koprovkou nebo guláš. co já vím.

panenka

zde vám posílám jeden recept
Pikantní hovězí maso
Hovězí maso omyjeme, osolíme a špičatým úzkým nožem do něho uděláme otvory směrem po vlákně a zasuneme do nich kořenovou zeleninu, slaninu a okurky nakrájené na klínky. Na pánev dáme tuk, zahřejeme ho a cibuli na něm osmažíme. Přidáme maso, na všech stranách ho opečeme a přidáme zbytky jemně pokrájené zeleniny, slaniny a okurek. Podlijeme vodou a dusíme pod pokličkou, později bez poklice opečeme do zlatova. Šťávu zahustíme moukou smíchanou s kouskem másla, provaříme a podáváme k nakrájenému masu.
Jako příloha jsou vhodné brambory nebo rýže.

ReHu

http://search­.seznam.cz/?sou­rceid=szn-HP&thru=&q=zad­n%C3%AD+hov%C4%9Bz%C3%AD­&mod=f

cukrar

Jestliže jste z okolí Pardubic, zvu Vás k nám, manželka Vás naučí jak se dělají kvalitní španělské ptáčky, já Vás naučím, jak je lahodně snízt. (sežrat)
Už se těším.

vagra

jen poznámka:

panenka zapoměla přidat internetovou adresu/jako zdroj/ s tímto receptem.Neměla by zatajovat zdroj,pokud to není její recept.

http://www.tra­dicnirecepty.cz/ho­vezi-maso/recept-pikantni-hovezi-maso/

fortin

Počasí je hezké, smířil jsem se se vším, snad ta zvířata projdou bez úhony přes ty jatka. My zatím skáknem na červené víno?