Reezo

Honba za časem ; Praha – USA

Je možné nasednout v Praze v 8 hodin ráno do letadla, přeletět Atlantický oceán a celé Spojené Státy a přistát v 8 hodin ráno téhož dne v Los Angeles na západním pobřeží USA?

Nejlepší odpověď
anonym

Teoreticky – dostatečně rychlým letadlem, ano.
V praxi ti to ale linkové spoje určitě neumožní – nelétají ani polovinou pro tvé účely ´potřebné´ rychlosti.
😉

Další odpovědi
magorvkleci

vzdálenost je nejméně 9600 km a musela by se uletět za 9 hodin

Concorde by to asi zvládl i s mezipřistáním

  • z Londýna do NewYorku (5600 km) létal za 3 hodiny, takže když startoval z LHR v 08:00, na JFK přistál v 06:00 EST
  • ale kolem světa s mezipřistáními mu to trvalo 31,5 hodiny

Emefej

Jde to i opačně, když jsem chodil do školy, tak jsme se učili o zemi, kde zítra již znamená včera.