Enife

Holení přirození

Zajímá mě názor na holení přirození (úplné i částečné) u mužů i žen s ohledem na věk 50 a víc. Chtěl bych vědět i co na to říkají lékaři a ostatní zdravotní pracovníci.

Nejlepší odpověď
anonym

Možná bys měl nejprve nahlédnout na řadu obdobných otázek, v odkazu jich máš dokonce několik stránek, včetně ankety.
Doplňuji:
Koukám, že se kolegové rozepsali, tak jen uvedu na pravou míru pár zdejších mýtů.
Nejprve 2 poznámky, otázka by měla patřit do rubriky sex, zdravotní hledisko je až podružné.
A 2. – u takto osobních otázek by bylo férovější, aby ses zaregistroval a ne se schovával za anonyma. Takovým se nějak blbě odpovídá právě v téhle oblasti, kdy to mírně zavání zbabělým šmíráctvím.
A nyní jen zrekapituluji převažující předchozí odpovědi.
Po 50-ce se převážně neholí a sdílejí postoj drapa. U mladších více tolerují vyholená podpaždí, což přišlo z USA jako móda, u žen spíše částečný zástřih, u mužů více přírodní.
Postoj lékařů je takový, že ochlupení má své opodstatnění, protože se vytvořilo přirozeným vývojem a jeho funkce je absorpce potních žláz, podíl na termoregulaci organizmu a zabránění opruzenin.
Zmínka o filckách je nesmysl, neboť při základní hygieně a zodpovědnému sexu nic podobného nehrozí, ostatně filcky by se přichytily i na jakémkoli periferním ochlupení.
Lékaři to vnímají jako hygieničtější, ale bez nějakých výrazných rozdílů u lidí s běžnými civilizačními návyky.
Jediný zásadní efekt byl zaznamenán u židovských obřízek, kdy dochází k poklesu některých venerologických chorob, především trychomodas vaginalis (bičenka poševní, způsobující výtok u žen, muži jsou jen přenašeči). Ostatně tento motiv byl nábožensky kodifikován pro větší riziko v subtropické oblasti tehdejšího okolí Jeruzalému.
Příznačné je, že prapůvod totálního vyholení vznikl v pornoprůmyslu.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­109&q=holen%C3%AD&sa­=Vyhledat#1650

Další odpovědi
anonym

Já plně souhlasím s názorem „Drapa“.Ještě bych dodal, oholená mě(jsem chlap a nevím co říkají ženy na holení mužů) připadá jako dítě a na takovou už nemám ani chuť (neboť nejsem pedofil).A pokud beru ještě jiné hledisko, tak oholené vypadají všechny stejně, ale je radost se podívat na ty zarostlé.Každá je jinak barevná či má jinak narostlý porost.
A ještě jeden úhel pohledu.
Všimněte si, že když začíná být málo práce, tak zkrátka někdo vymyslí blbost (jako to holení) a zase má hodně lidí co vyrábět a firmy se předhánět v nabídkách.A že tím se vlastně zase zbytečně těží suroviny, zbytečně se vytváří odpad a je potřeba zase elektriký proud na úplně zbytečnou věc.
X tisíc let se lidstvo neholilo a nikomu to nevadilo.
A pokud vím, tak padesátiletí a výš se neholí.Dělám v různorodém kolektivu a ti mladí preferují holení, starší nad 45 let zase neholení (jak muži, tak ženy).

baghira

Mám rád oholené, protože třeba pro orální sex je to rozhodně přijatelnější. Nehledě na estetiku – zarostlá džungle není nic moc. Nemusí být úplně dohladka, ale určitě by to tam mělo být upravené. Samozřejmě, pokud je požadavek oboustranný, měl by být taky respektovaný :)

Co se týká dotazu na lékaře a zdravotníky, já myslím, že se jedná pouze o estetickou záležitost, která se zdravím až tak nesouvisí.

Drap

To je asi věc každého.Jak to komu vyhovuje. Já osobně si myslím, že byx to mělo víceméně zůstavat tak jak nás příroda /nebo Pánbůh/ udělala

Jikra

Holit!U mužů tak i u žen.Po padesátce to stějně líná tak co s tím.

eLx

já jsem pro – u chlapů i ženskejch.. aspoň zástřih..

má to vliv i na zdraví.. třeba takový filcky se chytaj jen na chlupy ;)

baghira

Na rozdíl od Dr.Axl si myslím, že právě u intimních otázek (a především v rubrice Sex) by měla být anonymita tolerovaná a respektovaná. Protože nebýt anonymity, spousta intimních otázek by ani nebyla položená, a to by bylo škoda.

Nehledě na to, že uživatelé „anonym“ a „chroma_ovce“ jsou defacto anonymní oba :) jen to opticky líp vypadá. Tak o co jde?

anonym

Ad lahny, to by mne fakt zajímalo, jak kontroluješ to neholení u žen nad 45 v práci.
Nebo máte dírku do jejich sprch?