kacka2003

Hodně těžká logická hádanka :).

Tři muži přišli do hotelu a recepční uvedl že cena pokoje je 30,–Kč.Každý muž tedy zaplatil 10,–Kč a muži odešli na pokoj.Po chvíli recepční zjistil že cena je nižší a činí 25,–Kč. Poslal tedy poslíčka aby 5,–Kč vrátil.Poslíček ale nevěděl jak má 5,–Kč rozdělit mezi tři muže tak každému dal 1,–Kč a 2,–Kč si nechal. Takže každý muž zaplatil 9,–Kč.Je to tak? Poslíček má 2,–Kč.Je to tak? To je dohromady 29,–Kč. Je to tak? Ale kde je ta jedna koruna?

Chvilku mi trvalo než jsem na to přišla;).

Odpovědi
anonym

Nevím, co tě vede k neustálému ´otravování´ hádankami pro ´malé děti´ – nespletla sis web???

brillant

Již se to tu řešilo – používejte vyhledávání.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/to-mi-vysvetlete