Maky0101

Hodinu po ranním vyčištění zubů a vypláchnutí ústní vodou cítím kyselost v horních koutcích a zápach z úst. Co s tím?

Děkuju

Nejlepší odpověď
annas

Navštívil jste lékaře? Jedině ten může zjistit přičinu. U každého to může být něco jiného. Navíc přes internet se nedá přece léčit…

Jen několik informací ze stránky zuby.cz – Nemocné tělo – nemocný dech

„Základním receptem proti úpornému zápachu z úst je důsledná ústní hygiena s využitím dentální nitě či mezizubních kartáčků a kvalitní životospráva. Co se skrývá ve slovním spojení "kvalitní životospráva“ už zde rozebírat nebudu – o tom pojednává skoro tolik článků, kolik je lidí, kteří je ignorují a vesele zapalují jednu od druhé, pravidelně zavlažují nikotin alkoholem a ještě k tomu nedodržují optimální pitný režim"

Ale špatný dech může mít příčinu i ve vnitřním ocemocnění …

http://www.zu­by.cz/ustni-hygiena/halitosis-zavan-pekla-ii-aneb-dalsi-priciny.html

Další odpovědi
autacek

Rada je, navštívit zubaře. Jinak to už musí být puch a něco vážnějšíjo, když to cítíte i sama.

aliendrone

Možná jen špatná dentální hygiena, možná zubní kaz v počátečním (nebolestivém) stádiu. Kdo ví? Na dálku vyšetřit přes internez nedokáže vyšetřit ani zubař, takže je záhodno se obtěžovat a navšívit ho. ;) :D

PetraB78

To je těžko říct, přičin zápachu z úst je strašně moc a jen podle kyselosti se to nepozná, je potřeba zkoumat další příznaky. Doporučuju tuto knížku www.zapach-z-ust-ebook.cz

PetraB78

To je těžko říct, přičin zápachu z úst je strašně moc a jen podle kyselosti se to nepozná, je potřeba zkoumat další příznaky. Doporučuju tuto knížku www.zapach-z-ust-ebook.cz