foghat0

Hledám obec Zbraslav s PSČ 25501

Prosím, jsem sběratel vizitek a mám zde starou vizitku s adresou Jiráskova 154, Zbraslav, 255 01. V Praze je Jiráskova ulice, ale není na Zbraslavi. Pro Prahu nepasuje ani PSČ 25501 (2 je středočeský kraj) a v pražské části Zbraslav není Jiráskova ulice. Prosím o radu někoho pražského nebo kohokoliv, kdo by mohl poradit. Děkuji

Nejlepší odpověď
brillant

Než byla Zbraslav roku 1974 připojena k hlavnímu městu Praze, byla samostatným městem, které neslo název „Zbraslav nad Vltavou“. Po připojení k Praze byla Zbraslav součástí Prahy 5. Dnes je samostatnou městskou částí.

25501 Zbraslav nad Vltavou http://www.sec­ky.wz.cz/psc.htm
http://www.mc-zbraslav.cz

Další odpovědi
klumprt

Patrně půjde o pražskou Zbraslav. Ta byla připojena k Praze až roku 1974 a do té doby mohla mít PSČ začínající na 2. Po připojení bylo nutné PSČ popražštit. Zároveň asi bylo třeba přejmenovat Jiráskovu ulici, aby v Praze nebyly dvě ulice stejného jména.
Na internetu jsem toho moc nenašel o bývalém PSČ Zbraslavi, ani o bývalých názvech ulic. Dům čp. 154 je nyní na ul. Žabovřeské a to mohla být třeba kdysi Jiráskova.

Brblal

Já bych se na to zeptal u městské policie Praha 5 Zbraslav, služebna, tam by věděli, jistě znají i adresy v okolí, jinak PSČ asi bude 15600…

mosoj

Ulice se mohla přejmenovat, nicméně si myslím že popisné číslo zůstalo!!
Zde jsou tři místa na Zbraslavi s popisným číslem 154.
To již snad dobré vodítko.

https://mapy.cz/za­kladni?x=14.3923681&y=4­9.9802066&z=1­5&q=Zbraslav%20154