Awe

Hledám knížku,jestli-že existuje…

Zdravím vás.Chtěl bych si pořídit knížku z dob 17–18 století z karibiku, obléháni španělskem a británií popřípadě francií,ideálně lodní deníky z této doby.Nevíte zda-li lodní deníky z této doby jsou v tištěné podobě a s překladem,pokud vůbec existují.Budu rád za každou informaci.
PS:Budu rád i za podobné téma,ale pouze autentické

Odpovědi
Kelt

Černý korzár, Emilio Salgari , Bylo dokonce zfilmované, hlavní roce Kabir Bedi, a nádherná hudba – Vangelis. Knihu jsem nečetl, ale film je podle knihy. Téma je, ale zda je autentické, nebo vymyšlené.

Krakis

Souhlasím s Keltem-taky jsem to žral- a byl i zelený a (teď nevím tu třetí barvu) korzár.

Razza

tohle sem si svýho času zjišťovala, lodní deníky jsou uložený nejčastěji jako rarita v muzeích, nebo církevních knihovnách, zkusit můžeš i městský knihovny ve městech, kde jsou a byli přístavy. Nečekej, že by to někdo překládal, musíš se naučit španělsky nebo portugalsky a pak starý disalekt, který se v tý době používal. Pokud se nechceš hledáním pokladů živit, tak to asi bude zbytečná ztráta času 🙂