Ektorek

Neznáte válečný film kde hraje hraví roli Tom Hanks a řeší šifry?

Ahoj,hledám film,který jsem viděl před pár lety,takže si ho pamatuji velice matně.
V hlavní roli je Tom Hanks,který pracuje pro americkou armádu v době PRAVDĚPODOBNĚ 2.světové války a dekoduje šifry nepřátel.
Pak se něco stane a on začíná blouznit,mít iluze apod.
Pamatuji si například scénu,kdy ho manželka doma nechala se synem(miminko) ,když v tom měl nějakou vidinu bratra či nějakého vojína,který mu říkal ať ho následuje a odešel,Tom syna zanechal ve vaně plné vody a odešel za ním..

Je to jen smět vzpomínek z filmu,ale pokud někoho něco napadne,bude velice rád za jakýkoliv nápad :)

Díky!

Odpovědi
iceT

Možná těsně vedle,ale Tom Hanks a válka je Zachraňte vojína Ryana,což asi nebude ono,spíš si myslím,že to bude Kód Navajo a Nicolas Cage.
Pokud jsem se netrefila a si si jistý Tomem Hanksem,tak si projeď jeho filmografii a snad tě něco trkne podle názvu.

Dochy

Zní to jako „Čistá duše“. Až na toho Hankse (jistá podobnost tam asi je, zvlášť v období „mládí“ hlavní postavy)
Doplňuji:
Jo a ten film není zrovna moc válečný, i když válečné období je tam také…