Kalpurnie

Pomůžete s hledáním filmu natočeného podle knížky z dětství? Více v popisu.

Ahoj, nemůžu si vzpomenout na jméno jednoho filmu, vím že to bylo podle knížky, úryvek byl v naší čítance na ZŠ. Vím, že se tam psalo o nějaké Evičce, z dětského domova a Františkovi, který jí dal ptačí pero, jakoby indiánské a vyprávěl jí, měli spolu hezký vztah, ale pak ho někdo adoptoval. Úplně si to nepamatuju, mám děravou paměť, nevěděl by někdo?

Hledám film podle knížky z dětství

Nejlepší odpověď
marci1

„Indiáni z Větrova“ (1979) ? 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=kq8-MW5MhzM

Kalpurnie

Jé, děkuju moc, jedná se skutečně o film Indiáni z Větrova :).