emm.kate

hledám film o misionáři. co si z něj pamatuju:

  • jedná se o mladíka (hnědé vlasy), který nastoupí jako misionář na jeden ostrůvek. nejdříve se mu tam vůbec nelíbí – pochází z Londýna(?), neumí místní řeč a lidé k němu nemají moc důvěru
  • místní jazyk se naučí tak, že porovnává slova v aj Bibli a v přeložené Bibli
  • zachrání malého chlapce, tím že s ním sedí v chýši, masíruje mu břicho a neustále opakuje: „Dobrý vzduch dovnitř, špatný vzduch ven“
  • jeden člen kmene, jeho přítel Mikah (?) zemře, poté co se sekne mačetou při lovu v moři
  • ostrov je zničen hurikánem, po kterém přichází hlad – místní ,kněz´ který je už starý a s misionářem měl vždy problémy, mu daruje sklenici medu, protože on sám už stejně nepřežije
  • misionář odjede zpět do Londýna, tam mmj není schopen spát na měkké posteli, musí si lehnout na rohož na zem,.. ožení se a s manželkou se poté vrací na ostrov, kde založí komunitu
  • měl by být podle skutečné osobnosti

Děkuju Všem za odpověď:)

Odpovědi
postcd

to by mě taky zajímalo, zeptej se spíš na csfd.cz tam jsou jedinci, kteří by to mohli vědět. taky by mohlo pomoci jména herců, rok kdy jsi to viděla apod.