Angelique

„Hledá se nová krev“. Co to znamená?

Co přesně je tímto myšleno, chtějí ve spořitelně odebírat lidem krev? Neměli by zájem i o mě? Platí to, i když mi ještě nebylo 15, je potřeba souhlas rodičů?

Nejlepší odpověď
zjentek

V tomto případě jsou novou krví myšleny ty dojné ovečky, které si u ČS zažádají o „nový“ typ úvěru pro firmy a podnikatele.

Chtějí tě vycucat, ale o tvou krev jim nejde tak přímo, jak to chápeš …na fotce máš pole jako kráva VÍCE INFORMACÍ!

Další odpovědi
annas

Krev je podstata lidské bytosti, její povaha, letora.
Nový = současný, pokrokový, moderní

Úsloví není příliš staré, nesouvisí samozřejmě se zvířecí krví, ani s firmou Upír Ferrat.

Jde o přenesený význam, jak je u úsloví či různých přirovnání běžné.

V PSJC, který je starší, (1935 – 1957), není spojení „nová krev zachycené“. Až teprve ve SSJC, který vycházel od r. 1960 až 1971, ano. Takže usuzuji, že se hodně začalo používat v době socialismu.

Spojení se rozšířilo v 2. pol. 20. století, když se dělaly nábory do továren, které potřebovaly příliv nové krve nových pracovníků, budování socialistického průmyslu, případně s tím spojené stěhování do měst.

Spojení se objevilo i po r. 1990 – potřebujeme novou krev, nové myšlení, stejně tak ve století 21. – ve sportu, ve médiích atd. Najdeme v Korpusu.

Nejen spořitelna, ale i ostatní organizace často hledají nové lidi, např. do zaměstnání, kteří nejsou zatíženi určitými předsudky, chtějí začít znova v jiném stylu.

Ssamozřejmě láká i nové klienty, zákazníky, nabízí něco, čím se liší od jiné banky. Třeba výhody mladým, kteří chtějí získat např. úvěry, výhodné úroky atd.

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají…

Jste mladá, takže tzv. X konto ve spořitelně si nemůžete kvůli věku otevřít sama, jedině vaši rodiče. Spořítelna má o vás zájem, ale prostřednictvím rodičů. Byla byste pro ně nový klient, nová krev.

Na to, abyste přinesla něco nového do spořitelny jako zaměstnanec, musíte počkat, až vystudujete a uvidíte, zda budou stále hledat novou krev do řad zaměstnanců.

Kepler

Poprvé s tímto reklamním sloganem přišla jistá uzenářská firma za první republiky, která sezónně vyráběla i jelita. Ale uprostřed sezóny jim náhle vypadl subdodavatel prasečí krve, který se rozhodl dodávat raději za lepší peníze firmě Upír Ferrat, a.s. Takže museli spustit rozsáhlé poptávkové řízení se zmíněným sloganem.

da ny

Z tohoto pohledu jsi pro ně v 15 letech absolutně nezajímavá! ;)
Potřebují nové poradce, kteří zvládnou a ustojí spořitelňácký semafor, vydrží nápor, tlak a nebudou odcházet, hroutit se a končit jako jejich zaměstnanci na psychiatrii a ÚP..
Budou umět vydělávat Rakušanům peníze získáváním nových klientů
a prodejem svých produktů těm stávajícím.
Ty jsi pro ně zatím zajímavá pouze jako možný klient, přes kterého tvým rodičům budou pouštět žilou 🙂