SpeedyCZ

Hladina zvuku ve filmu/reklamy

Dobrý den, štve mě jak jsou v televizi reklamy 100× hlasitější než samotné filmy. Také mě štve, že když se dívám na film, všichni tam mluví strašně potichu a když začne hudba, je to tak hlasité že musím popadnou ovladač a mačkat tlačítko -Volume. Má otázka je: "Existuje nějaký program, ekvalizér, něco, co by ztišilo reklamy na stejnou hlasitost jako film samotný, prostě na stejnou hladinu zvuku? Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
Jikra

Co se týká hlasitosti reklam, tak se blýská na lepší časy – viz odkaz.
Co se týká úrovně a nebo spíš rozdílu v hlasitosti hudby a mluveného slova ve filmech a jiných „uměleckých dílech“ tak bohužel ovladač nadále zůstane nejlepším přítelem tv diváka.

Zdroj: http://www.pa­rabola.cz/zpra­vicky/18041/ko­nec-hlasite-reklamy-se-blizi-prezident-podepsal-zakon/

Další odpovědi
led

rozdiel je aj v spôsobe výroby filmov.
„Normálny“ film je nakrúcaný a ozvučovaný umeleckými zvukármi, tj.ľuďmi s citom.
Reklamy prevažne nakrúcajú súkromné firmy na objednávku, je tam dôležitá v prvom rade upútať pozornosť na propagovaný výrobok a na kvalitu zvuku, tú nehodnotia umelci ale v prvom rade finančníci, obchodníci bez umeleckého vzdelania a citu. Teraz taký reklamný miš-maš, každý klip z iného zdroja, technicky zaradia (bez úprav, tie nesmú urobiť) do akéhosi reklamného bloku a potom ním prerušujú umelecky vytváraný film. Tu by službukonajúci technik, zvukár, (ktorého starosť je bezporuchový zvuk nie umelecká kvalita) musel byť minimálne absolvent Čarodejníckej fakulty zvuku, aby to dokázal zladiť. Snáď, jedine , pomocou technického zariadenia, limiter, ktorý nepustí vyššiu hlasitosť. Ale načo, keď mu to nikto nenariadi.
Snáď až keď to bude trestné ako „zvukové obťažovanie“, podobne ako napríklad „sexuálne obťažovanie“…

Drap

Neni to sice 100× silnější, ale reklamy mají silnější zvuk. Pokud vím, tak program na to neexistuje.

huxa

musel by se upravit fireware u TV, což by bylo dosti problematické, jinak by takový program nemělo být těžké napsat, jestliže kanál vysílá také popisky, že je to reklama. Toto jsem vyřešil tak, že si filmy stahuji, stejnak je vidím jen jednou a TV doma platíme, takže v tom nevidím jedinou špatnou věc.

jirkajirka

U mé televize LG je v nastavení ovládání tlačítko s názvem Automatická regulace zvuku. Při zapnutí tohoto tlačítka je síla zvuku reklamy stejná jak síla zvuku z filmu nebo zrovna probíhajícího pořadu.

briketka10

záleží také i na roku, kdy byl film
natáčen a na jakém kanále si ho
pustím, např.Markíza má zvuky
vyrovnané a všechny slovenské
programy taky, ale Prima někdy
ne tam mi ta reklama zařve až
se leknu, že vyskočím z pohovky :)