Jivinho

herectví zkoušky

Kdybych chtěl hrát epizodní role ve filmech, musím si udělat kamerové zkoušky.. kde se nechají udělat a kolik stojí? Do jakých agentur se mám přihlásit, abych mohl hrát? Kolik se u filmu platí?

Nejlepší odpověď
Lencis

Existuje řada castingových společností, které nabízejí práci v komparzu. Ty lepší, tedy ty, které opravdu nabízejí práci poznáš jednoznačně tak, že za registraci NEŽÁDAJÍ žádné peníze.

Pro komparz nepotřebuješ žádné speciální vzdělání, obsazení epizodních rolí je složitější. Buď je na roli vyhlášen přímo konkurz – dobrá agentura by vás měla informovat pokud se typově hodíte. A nebo je role tak specifická a vy přímo hodící typ, že si vás rovnou vyberou na kamerové zkoušky.

Kamerové zkoušky může, ale nemusí dělat agentura, ale při každém novém konkurzu budete procházet touto procedurou znovu a znovu. Nestojí to nic, pokud po vás někde chtějí peníze – jde na 99% o podvod !

Jde o materiál pro režiséra, ten se totiž málokdy osobně účastní, jeho tým pro něj připraví filmový materiál, kde se většinou předtavíte atd…

Poslední otázka je velmi složitá. Záleží totiž na tom co točíte a pro koho točíte. Za epizodní roli v českém seriálu jsem dostala 500,– až 1000,– za natáčecí den. Pokud se jedná o zahraniční produkci jsou honoáře lákavější.

Hodně štěstí.

PS: Nečekejte že se někde zaregistrujete a nabídky budou chodit. Sám hledejte… na webech českých televizí, či jen do googlu sem tam dát slovo casting či konkurz. I do agentur kde se zaregistrujete (minimálně tři čtyři) volejte a sám se iniciativně ptejte na práci. Neodmítejte komparz, získáte zkušenosti a hlavně kontakty 😉