Avatar uživatele
cappuccino

HD Vision bryle pro ridice – jakou mate zkusenost?

Mam dioptricke bryle na rizeni a uvazuji o koupi dioptrickych slunecnich bryli. Pritom jsem narazila na slunecni bryle, ktere se nasazuji pres ty dioptricke. Mate nekdo zkusenost? Nezkresluji videni nebo neni to zbytecna investice?

Zajímavá 0 před 680 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Já mám astigmatismus, a mou životní filosofií – obecně – je, že „když to máš, tak to ukaž!“, „věci se mají dělat pořádně!“, a že „větší je lepší!“, tak mám ty největší brýle, co jsem v optice sehnal (samozřejmě v mezích rozměrů mého obličeje), a logicky i proto, protože je ráno nasadím a večer sundám, tak potřebuju poněkud větší pozorovací úhly, než člověk, který je má např. jenom na čtení, nebo jenom na řízení.

Normálně v optice se dají koupit sluneční brýle, které se nasazují přes dioptrické brýle. Stojí to cca tisícovku, jsou to docela kvalitní sluneční brýle a opravdu je nasadíš přes téměř všecky dioptrické brýle.

No, ano, ale při mém životním stylu by to dlouho nevydrželo, tak mám sluneční ochranné brýle z obchodu s pracovními pomůckami, za Kč 49.00, které sedí přes ty moje dioptrické brýle naprosto perfektně, a oproti těm za tisícovku není mají sluneční sklo i do boků, takže svou službu odvedou ještě lépe.

Další možností jsou dioptrické brýle, jejichž součástí jsou protisluneční klipy. Prostě máš k brýlím takové malé pouzdro, v tom máš dva kusy černého plastu, spojené tyčinkou s magnety, která se přichytí k magnetům na brýlích. Funguje to perfektně, nejde to nijak špatně nasadit, vypadá to dobře. Má to však jeden problém: permanentně s sebou musíš tahat další Hebel, který je poměrně malý, takže se lehce ztratí, nebo zapomene. A zase to není tak malé, aby se to dalo nosit např. v kalhotách v kapse na hodinky. U mne to dopadlo, kdysi, tak, že jsem nosil jenom ta přicvakávací skla. A ztratil. Někdy to jde objednat jako příslušenství, ale někdy ne, a jediným řešením je pak výměna celých brýlí.

Rozhodně doporučuju zajít do optiky, nechat si ukázat různá řešení, vyzkoušet, zvážit, protože co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. A nebo jít methodou pokus – omyl, i tak se dá. 🙂

Zdroj: https://www.len­tiamo.cz/pola­roid-suncover-pld-9010-s-003-m9-57.html?utm_me­dium=zbv&utm_sou­rce=googlecs&ref=go­ogle.cz.source%3Dpro­ductsearch&gclid=E­AIaIQobChMImIX­z5ZDG-AIVReh3Ch1GCAL­gEAQYAyABEgL-ZvD_BwE

Upravil/a: Filip84

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Kolega z práce to používal a nebyl s tím problém. Ty sluneční nástavce jsou nasazovací a vyklápěcí nahoru, tak se ani nemusí sejmout, např. když vejdete do tmavšího prostředí. Stačí zvednout.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cappuccino

elkon: Mne jde o to, jestli to nezkresluje vyhled? Pokud ano, koupila bych si radeji nove dioptricke slunecni bryle.

Nový příspěvek