cappuccino

HD Vision bryle pro ridice – jakou mate zkusenost?

Mam dioptricke bryle na rizeni a uvazuji o koupi dioptrickych slunecnich bryli. Pritom jsem narazila na slunecni bryle, ktere se nasazuji pres ty dioptricke. Mate nekdo zkusenost? Nezkresluji videni nebo neni to zbytecna investice?

Odpovědi
Filip84

Já mám astigmatismus, a mou životní filosofií – obecně – je, že „když to máš, tak to ukaž!“, „věci se mají dělat pořádně!“, a že „větší je lepší!“, tak mám ty největší brýle, co jsem v optice sehnal (samozřejmě v mezích rozměrů mého obličeje), a logicky i proto, protože je ráno nasadím a večer sundám, tak potřebuju poněkud větší pozorovací úhly, než člověk, který je má např. jenom na čtení, nebo jenom na řízení.

Normálně v optice se dají koupit sluneční brýle, které se nasazují přes dioptrické brýle. Stojí to cca tisícovku, jsou to docela kvalitní sluneční brýle a opravdu je nasadíš přes téměř všecky dioptrické brýle.

No, ano, ale při mém životním stylu by to dlouho nevydrželo, tak mám sluneční ochranné brýle z obchodu s pracovními pomůckami, za Kč 49.00, které sedí přes ty moje dioptrické brýle naprosto perfektně, a oproti těm za tisícovku není mají sluneční sklo i do boků, takže svou službu odvedou ještě lépe.

Další možností jsou dioptrické brýle, jejichž součástí jsou protisluneční klipy. Prostě máš k brýlím takové malé pouzdro, v tom máš dva kusy černého plastu, spojené tyčinkou s magnety, která se přichytí k magnetům na brýlích. Funguje to perfektně, nejde to nijak špatně nasadit, vypadá to dobře. Má to však jeden problém: permanentně s sebou musíš tahat další Hebel, který je poměrně malý, takže se lehce ztratí, nebo zapomene. A zase to není tak malé, aby se to dalo nosit např. v kalhotách v kapse na hodinky. U mne to dopadlo, kdysi, tak, že jsem nosil jenom ta přicvakávací skla. A ztratil. Někdy to jde objednat jako příslušenství, ale někdy ne, a jediným řešením je pak výměna celých brýlí.

Rozhodně doporučuju zajít do optiky, nechat si ukázat různá řešení, vyzkoušet, zvážit, protože co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. A nebo jít methodou pokus – omyl, i tak se dá. 🙂

Zdroj: https://www.len­tiamo.cz/pola­roid-suncover-pld-9010-s-003-m9-57.html?utm_me­dium=zbv&utm_sou­rce=googlecs&ref=go­ogle.cz.source%3Dpro­ductsearch&gclid=E­AIaIQobChMImIX­z5ZDG-AIVReh3Ch1GCAL­gEAQYAyABEgL-ZvD_BwE

elkon

Kolega z práce to používal a nebyl s tím problém. Ty sluneční nástavce jsou nasazovací a vyklápěcí nahoru, tak se ani nemusí sejmout, např. když vejdete do tmavšího prostředí. Stačí zvednout.

cappuccino

elkon: Mne jde o to, jestli to nezkresluje vyhled? Pokud ano, koupila bych si radeji nove dioptricke slunecni bryle.