makos

Haptika – význam chycení/plácaní po paži/lokti/ramenu.

Co znamená neverbální řeč těla, když daná osoba se kterou hovořím mi neustále pokládá ruku na paži – loket – rameno. Dokonce mě chytá za loket a „drží“. Stává se mi to velmi často v momentě, kdy hovořím s někým starším. Vnímám to jako přátelské gesto, ale už se mi to stalo i s člověkem, u kterého vím, že si úplně nerozumíme. Mí vrstevníci to nedělají. Je mi přes 20let a většinou to dělají pánové ve věku 60–75let.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

Pro někoho je to určitý způsob důrazu a vážnosti v dané chvíli.

Další odpovědi
zjentek

Přeloženo do verbální to znamená něco ve smyslu: oplodnit tě už nemohu, je mi to líto.

cappuccino

Bud rada, ze ti to delaji jen pri rozhovoru. Ja mam jednu znamou a ta mi lomcuje rukou pri rizeni! Hlavne kdyz vjizdim na hlavni a davam prednost v obou smerech a odbocuji doleva!! Jednou uz jsem zastavila a chtela ji nechat vystoupit. Nekteri lide si mysli, ze auto jede samo! Ale tohle delaji vetsinou neridici.

Anna20

Ahoj lásko, ráda tě poznávám, jsem Anna, žena z Ukrajiny. hledám seriózního partnera, napiš mi prosím na email, abychom se lépe poznali,,, annamakara20@gmail.com