annas

Hodnotu zdraví poznáme díky nemoci, díky zlu hodnotu dobra, díky hladu sytost, díky únavě odpočinek . Je to tak?

Tajenaka křížovky z přílohy Vikend MF DNEs ze 4. a 5. 12. 2021, Autorem je Herajkleitost.

Nejlepší odpověď
Kelt

Já bych to zobecnil tak, že hodnotu všeho si uvědomíme v okamžiku, kdy to nemáme a kdy bychom dali vše, dokonce čertu duši.

Další odpovědi
hapiky

První poznání měl Adam s Evou. I když něco (nebo hodně) získali, hodně ztratily.
Určitě si to uvědomili, kolik ztratili.

zjentek

Život je pohyb. Zastavíme- li se, je konec. Je to tak.

Ametyst

Řekla bych, že to platí hlavně pro děti, které se učí poznávat hodnoty, a rozeznávat dobro od zla. Dospělí až takové extrémy nemusí a nepotřebují, už jsou dost zkušení i zkoušení.

Drap

podstatě ano. Hodnotu všeho poznáváme ve chvíli, kdy to nemáme

da ny

Ano, je to tak.
Nejde „jen“ o uvědomění si hodnot a jejich případných ztrát.
Bez tmy nepoznáš světlo. Bez zimy teplo, bez pádu nepoznáš vrchol.
Tak přichází poznání. To je i život a rovnováha v něm. Zlo x dobro
Je mnoho lidí na světě, kteří neznají pocit sytosti, hlad znají velmi dobře.

led

Súhlasím,
Akú hodnotu zdravia vidíte v paškvile „500€ pre dôchodcu“ na Slovensku? Ako paralelu k hodnote zdravia poukazujem na vládny pokus o Silvestrovský humor pri návrhu rozdať poukážky „500€ pre dôchodcu“ (zaočkovaného proti covidu).
Použitie poukážky je špecifikované na podporu pandémiou postihnutých prevádzok, reštaurácie, kúpele, rekreačné podniky. Použiť ich aj na nákup liekov, u lekára, jedlo a iné životu nevyhnutné potreby tam je akosi „omylom?“ vynechané.
Dúfam, že nová vláda Českej republiky pochopí takúto kópiu „500€ pre dôchodcu“ ak ju navrhne, ako pomoc dôchodcom skutočnou pomocou v oblasti ich zdravia.

Kelt

ad. hapiky. Jsi první, kdo se na to takto dívá. Ale, kdyby těch nebylo, chodili bychom s holým zadkem a nic bychom nevěděli a nic nedokázali. Lidstvo přece za tu dobu udělalo velký skok do předu. A vždy je něco za něco.

hapiky

Být jako bohové (vědouce dobré i zlé) je velký zisk, bohužel zaplacen i velkým utrpením.