cahoun116

gravitační vs. tíhová síla?

můžete mi prosím někdo OPRAVDU LEHCE vysvětlit rozdíl mezi FG a Fg?
když sem si o tom četla v knížkách a na internetu tak jsem se do toho akorát zamotala

Odpovědi
Alesh

Rozdíl tam samozřejmě je, dobře je to vysvětleno v článku, viz zdroj.
Jinak gravitační síla (Fg) je síla, kterou se přitahují dvě tělesa, což platí např. pro nějaký objekt na zemi, který se vzájemně přitahuje se Zemí. Pokud ale tuto sílu vektorově složíme se silou odstředivou (Země rotuje a tělesa na povrchu to odpuzuje), pak získáme tíhovou sílu (FG = Fg + Fo). Už je to jasné?

Zdroj: http://fyzmatik­.pise.cz/222-gravitacni-versus-tihova-sila-aplikace.html

Emefej

Jsou to rozdílné veličiny, ale přesto existují na zemi místa, kde mají obě stejnou hodnotu.

arygnoc

sú totožné.
jedná sa o synonymá.

Emefej

V žádném případě nejsou totožné.