maruš

Stará gramofonová deska je zvlněná. Jde narovnat nebo vyhodit?

Je to volební projev z roku 1946.

Nejlepší odpověď
Filip84

Deska z roku 1946 je sicher šelaková, a tady je video návod, jak srovnat šelakové desky:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=4eqruYAZaG0

Je tam i email na toho pána, osobně bych doporučoval ho kontaktovat, a pokud pro Tebe ta deska má hodnotu, tak za ním dojet, ať Ti ji srovná. Silně pochybuju, že se Ti na poprvé podaří trefit ten okamžik, kdy desku vyndat, aby už byla dostatečně měkká, ale zase ne moc a nezničila se. Nehledě na takové detaily, jako je vhodná podložka, čistota stolu, až tak debiluodporné to taky není.

Každopádně přeju, ať to dobře dopadne! 👌😎

Další odpovědi
Schluker

Teoreticky vy sla nahrat a vylisovat do placata 😁 ale to by znamenalo ztratu zvuku. Takze pokud nema sberatelsjou cenu – vyhodit.

Alesh

@quentos: neměla by v tom nadpise být čárka před „nebo“? Tedy: „Stará gramofonová deska je zvlněná. Jde narovnat, nebo vyhodit?“