mortifera

grammostola – svlek

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Moje grammostola včera svlíkla, ale na zadečku jí zůstala část toho starého. Mám jí ho pinzetou opatrně oddělat, jestli to půjde a nebo počkat a poradí si s tím sama? Děkuji moc za odpovědi.

Nejlepší odpověď
www

Takto a velice opatrně můžeš pomáhat jen chovaným plazům. U hmyzu a pavouků však ne, může dojít k jejich poranění.
Zkušenost
Doplňuji:
Stačí si uvědomit, že se svléká každý chloupek či receptor a exuvie musí být proto „zralá“ !
Studium

Další odpovědi
Drap

Nech ji v klidu. Poradí si sama