Veru K

Generátor náhodného hesla Scratch

Jak mám vytvořit generátor náhodného hesla ve Scratchi? Podmínky: délka 12 znaků, pouze písmena nebo čísla, min. 3 čísla, min. 3 písmena. Děkuji za odpověď

Odpovědi
OSHO

Vytvoření generátoru náhodného hesla ve Scratchu může být zábavným projektem. Následující kroky ti ukážou, jak vytvořit takový generátor:

Vytvoř nový projekt Scratch:
Otevři Scratch a vytvoř nový projekt.

Nastavení scény:
Klikni na záložku „Scéna“ a odstraň defaultní postavu a pozadí, pokud je tam.

Přidání postavy:
Klikni na záložku „Postavy“ a přidej novou postavu, kterou budeš používat pro generování hesla.

Programování generátoru hesel:
Klikni na postavu a přejdi do režimu programování. Nyní můžeš začít programovat generátor hesel. Pro dodržení tvých podmínek (délka 12 znaků, minimálně 3 čísla a 3 písmena), použij následující program:

scss
Copy code
Když zelený vláček klikne
Nastav [heslo] na (generuj náhodně heslo)
Nastav [počet čísel] na (3)
Nastav [počet písmen] na (3)
Zopakuj (6)
{
Nastav [náhodný znak] na (náhodný číslo od 1 do (2))
Pokud [náhodný znak] = (1) // Pokud je náhodný znak 1, přidáme číslo
{
Nastav [heslo] na (heslo) & (náhodné číslo od 0 do 9)
Změň [počet čísel] o (-1)
}
Jinak // Jinak přidáme písmeno
{
Nastav [heslo] na (heslo) & (náhodný písmeno)
Změň [počet písmen] o (-1)
}
Konec
Náhodný znak:
Vytvoři blok s názvem „náhodný písmeno,“ který bude vracet náhodné písmeno (a-z nebo A-Z). To můžeš udělat takto:

css
Copy code
Náhodný písmeno
Nastav [znak] na (náhodný číslo od 1 do 26)
Vrať (písmeno [znak] z řetězce „abcdefghijklmnop­qrstuvwxyzABCDEF­GHIJKLMNOPQRSTUV­WXYZ“)
Generování náhodného hesla:
Vytvoři blok „generuj náhodně heslo,“ který bude vracet náhodné heslo. To můžeš udělat takto:

scss
Copy code
Generuj náhodně heslo
Nastav [heslo] na ""
Zopakuj (12)
{
Nastav [heslo] na (heslo) & (náhodný písmeno)
}
Vrať (heslo)
Testování:
Můžeš spustit program kliknutím na zelený vláček. Tím vygeneruješ náhodné heslo, které bude mít 12 znaků, alespoň 3 čísla a 3 písmena.

To by mělo být vše, co potřebuješ pro vytvoření generátoru náhodného hesla ve Scratchi podle tvých specifikací. Můžeš přizpůsobit vzhled postavy a scény podle svého vkusu a přidat další funkce, pokud chceš.