Kraken80

Generální plná moc a rizika nepoctiveho chovani?

Z nejakych duvodu chci mit jen pro jistotu „pro strycka prihodu“ sepsanou generalni plnou moc s advokatem, ktereho jsem si vybrala. Kdyz to udelam, hrozi mi (v realite) nejake rizika? Protoze pokud vim, tak by klidne mohl bez meho vedomi napriklad prodat nemovitost, ktera mi patri, za dramaticky podhodnocenou castku nejakemu svemu kamaradovi, protoze to je preci presne to, k cemu ho ta generalni plna moc opravnuje. Ne? Je nejaka pojistka, ze i s plnou moci neudela nic, resp neudela nic, co bych sama nechtela a cim bych ho nepoverila?

Odpovědi
Drap

Neuzavírat žádnou generální plnou moc. K čemu by to bylo dobré? Plnou moc udělovat jem pokud potřebuji a na jednu konkretní věc.

df

A proč s cizím člověkem? Dá se sepsat s blízkou osobou, které důvěřujete

Kraken80

s advokatem je to z toho duvodu, ze v cesku obcas potrebuji neco zarizovat (nakoupit, prodat, vyresit) i kdyz zde trvale neziji. Proto si ostatne lide berou advokaty, ze?

df

Ale nedávají jim generální plnou moc. To může napadnout jen vás