Peki

Jak to řešit, když zákazník chce po fyzické osobě fakturu?

Chci prodat notebook, pán by po mě chtěl fakturu (ať si to může pridat do nákladů na firmu). Jsem fyzická osoba. Je nějaké řešení pro tuto situaci?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, napsat na obyčejný papír smlouvu o prodeji dané věci, s uvedením jména, bydliště , příslušné sumy a čísla OP. Doklad podepsat jak prodávajícím tak kupujícím. Tento doklad může klidně dát do účetnictví./FÚ to běžně uznává./ V tomto případě nemůže uplatňovat odpis DPH, protože prodávající neni plátcem.

Další odpovědi
ReHu

Pokud nemáš firmu (IČO), pak mu nemůžeš vystavit fakturu.
Můžeš ale napsat doklad, kde bude napsané kdo, komu, kdy, co a za kolik prodal.
Budou tam uvedeny adresy a datum.

To si může dát do nákladů

lexx

vypsat ručně kupní smlouvu ale…v tom případě vzniká otázka či mimořádný výnos (příjem) nemusíš přiznat v ročním vyúčtování daní no já bych to zlodějskému státu ČR nepřiznal stejně

Peki

Děkuji moc za užitečné odpovědi ! 🙂