dáma z ČR

Funguje vitamín C na oddálení menstruace?

Prosím osobní zkušenosti!(Vím, že existuji léky i metoda pomocí antikoncepce´…Mě jde ale o ten vitamín c!!ne o hormony!!!)
Popřípadě pokud máte ještě nějakou babskou radu, ráda se přiučím

Odpovědi
dudu

Madam zdá se , že je spíše vhodný coby záruka pravidelné menstruace. Před případným sexuálním dobrodružstvím je nutno tabletku sevřít koleny a pevně držet.

da ny

To je pěkný nesmysl ;)
Kdo hledá, (hned) najde 🙂:
„Sanatorium REPROMEDA odpovídá 02.01.11
Dobrý den,
vitamín C nemá na zpoždění menstruačního cyklu vliv. mohlo by se jednat případně o cystu, která brzdí rozběhnutí cyku a hormonální aktivitou způspbuje bolesti v prsou a podbřišku. Pokud menstruace nepřijde do 10 dnů od očekávaného termínu, navštivte určitě gynekologa.
Se srdečným pozdravem
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.
kvesela@repromeda.cz
http://www.emi­mino.cz/porad­ny/zpozdeni-menstruace-a-vitamin-c/

Kepler

Osvědčuje se pití citrónové šťávy, ale pochybuju, že by to bylo kvůli vitamínu C. Ten je obsažený ve více potravinách, často i ve větších množstvích, než v citrónu.

Doplněno o citát doktorky: Já osobně mám též dobrou zkušenost s pitím citronové šťávy – v mém případě oddálení o 1 týden.

Zdroj: http://diskuse­.doktorka.cz/od­daleni-menstruace/

Drap

Myslím, že je to pověra a nesmysl.