Savier

Funguje podle vás karma?

Znám pár případů kdy nejspíše „zafungovala“ karma. Ovšem nejsem si jistý jestli to nebyla spíše náhoda. Co vy? 🙂

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
df

Ano

Náhody neexistují, zapiš si to za uši. Karma je zákon o tom, že ke každý čin, ke kterému v životě došlo, musí mít svůj následek.

Další odpovědi
elkon

Jiná odpověď

Zdá se, že nevíš která bije. Napřed píšeš, že jsi ateista, a pak položíš takovou otázku. Tak si ujasni, co chceš. Podle mě je jediná karma a to je ta, kterou mám v koupelně.

aliendrone

Jiná odpověď

To záleží na jejím stavu. Však víš – údržba apod. V neposlední řadě i na tvé platební morálce vůči dodavateli plynu. 😉 😁

Každopádně máš moji soustrast, protože znát JEN PÁR případů, kdy karma zafungovala je DOST SMUTNÉ. Správně byto mělo být NAOPAK,tedy že karma funguje VŽDY, když otočíš kohoutkem teplé vody. 😉 😁 😁

Filip84

Ne

Ne, je to propaganda – stejná propaganda, jako život věčný, ráj, peklo, bohové, Satan, nebo cokoli jiného podobného. Prostě propaganda zvaná náboženství.

Manipulují se skrze to lidi.

Na světě jsou různí lidé, ale větší skupina lidí neumí žít ve světě takovém, jaký je. Žijí v říši illusí a domněnek, tato říše jim pomáhá vyrovnat se s realitou, kterou, sice, ani neznají (protože nechtějí, a protože poznat jí není úplně nejsnadnější), ale minimálně tuší, že není taková, jak si ji vytvářejí ve svém illusorním světě.

Různé náboženské směry nabízejí těmto lidem službu. Nabízejí jim službu, za kterou jim berou kus svobody (což jim ale nevadí: oni se o tu svobodu neprosí!). Nabízejí jim službu, která je neskutečně drahá – arciť se to tak nezdá a prima vista. Nabízejí jim službu, která se nazývá víra.

Je jednodušší věřit. Vírou lze ospravedlnit neskutečné nesmysly. Vírou lze pokrýt neskutečná zvěrstva! Vírou lze ovládat masy. Je to jednodušší: stačí poslouchat, nemusíš nést odpovědnost – tu nese někdo jiný / něco jiného. Nemusíš – sám sobě – odpovídat na „nepříjemné“ otázky: máš černobílý svět.

Víra v nějakou vyšší spravedlnost, než je ta lidská (protože ta, prakticky, žádná není, že?), je člověku naprosto, bohužel, dosti přirozená – vyvěrá z potřeby malého ducha.

Realita je však úplně jiná. Vezmi Josefa Mengele – kde ho dohnala karma? Vezmi Idi Awo-Ongo Angoa, známějšího spíše jako Jeho Veličenstvo doživotní president, polní maršál Al Hadži doktor Idi Amin, pán všeho tvorstva na souši i ve vodě, přemožitel Britského impéria v celé Africe a především v Ugandě, skotský král, nebo také jako Řezník z Kampaly: ten vládl Ugandě cca 8.5 let (25. leden 1971 – 16. srpen 1979), za tu dobu zavraždil, nebo nechal zavraždit, nejméně 300,000 lidí, tj. v průměru 104 denně. Dohnala ho karma? Stihl ho boží trest? Kulový hovno!: v míru se dožil přirozené smrti v důležitém městě Džidda, v Saúdoarabském království (vicipaedia píše, že Džidda je „důležité město“, tak je Džidda důležité město! 😂).

Jasně, budeš-li chtít věřit, budeš věřit: dožene ho to v jiném životě. Půjde před boží soud. Intergalaktický admin mu to spočítá. Pokud budeš chtít věřit: budeš věřit – já Ti to rozhodně brát nebudu! 😃

Kajoch

Ano

Ano, ale jen někdy…bohužel

Savier

Díky za odpověď 😉

Savier

  • aliendrone

aliendrone

Savier >>> Tušil jsem, že budeš mít radost! 😉

Savier

elkon: Díky za odpověď! Víš, sám jsem se ještě úplně nenašel. Teď jsem zapřísáhlý ateista a realista, ale zítra můžu být třeba katolík… Je mi teprve něco málo přes dvacet let, takže zkus pochopit že ještě úplně nevím kam mě cesty života zavedou. Děkuji.