Funguje Photoshop pod Linuxem?

Už asi rok v dualbootu používám Linux, možná bych ho používal už jako jediný OS. Potřebuju ale k práci Photoshop, takže mě zajímá, jestli už je v Linuxu lépe podporován.

Odpovědi
taku1

Photoshop nativně pro Linux neexistuje. Ale vyzkoušet jeho funkčnost si můžete přes Wine. Wine nainstalujete z repozitáře vaší distribuce, vezmete instalační soubor Photoshopu (třeba setup.exe, nevím, jak je to přesně) a v konzoli zadáte wine /adresar-s-instalacnimi-soubory/setup.exe. Photoshop se po instalaci objeví v nabídce softwaru.
Pokud vím, dobře funguje Photoshop CS2, jak jsou na tom novější, nevím. Podle toho, co se píše na stránkách Wine, je CS3 pomalý, ale funguje.

Zdroj: wiki.winehq.or­g/AdobePhotoshop