kiticka951

fráze " tam se dveře netrhnou" znamená, že tam chodí hodně lidí a nebo žádní??

Nejlepší odpověď
Deli

Znamená, že hodně. I když trochu nelogicky…

Další odpovědi
fcoop

Trochu absurdní přirovnání,že?
Význam – dveře se ani na chvilku nezastaví,jsou v neustálém pohybu. Tedy hodně lidí.

Děda Louda

Chodí tam spousta lidí, takže dveře jsou neustále otevřené. Proto se nemohou trhnout.

Monika K.

Přesně tak. Nemá to logiku. Dveře se netrhnou – tj. nikdo za kliku nebere. Tudíž tam nikdo nechodí. Je to nesmysl, ale opravdu se to používá, že je plno zákazníků. Já tento výraz z principu nesmylnosti nepoužívám 😉