Razhel

Nevíte o francouzských písničkách především ze 60. a 70. let (hlavně od Gainsbourga), které byly nazpivány česky?

Dobrý den , chtěla bych se zeptat jestli nevíte někdo o nějakých francouzských písničkách (především 60. a 70. léta) hlavně od Gainsbourga třeba, které byly nazpivane i v češtině. Pár jich znám třeba Voskovou panenku, ale ráda si rozšířím obzory :).

Odpovědi
Kelt

Tak francouzská produkce se tady moc nehraje a v porovnání s anglickou je to slabší. Já to také poslouchám, a některé mám také a porovnávám s originálem. Přiznám se, že toho Gainsbourga ani Voskovou panenku neznám. V 60 letech nazpívala Helena Vondráčková píseň Kvete růže, podívej – originál je L'important c'est la rose -Gilbert Bécaud. Dále je to skladba – To tedy mám moc ráda od Marie Rottrové, originál je Je suis malade od Lary Fabiane. A nemohu si pomoci, ale česká verze se mi líbí více. Pak je tady Amor defendu od Mireile Mathieu a v češtině jako Láska k nám přilétá v produkce Marclely Králové. To je asi její nejlepší skladba. Pak znám ještě u nás hranou Je t'aime, kterou zrovna nazpíval onen Gainsbourg a Desireles se skladbou Voyage, voagye. Určitě jsem toho hodně zapomněl, ale toto si pamatuji.