routt

Co je to fotbalový ofsajd jak vzniká?

Co je to ofsajd jak vzniká?

Nejlepší odpověď
standa

Předpokládám, že tazatel(ka) je absolutní laik, takže zkusím úplně laickou odpověď.

  1. pokud má útočí hráč míč PŘED SEBOU (a například běží s míčem na branku a pak sám vstřelí gol)… tak není co řešit o ofsajd neboli česky ´postavení mimo hru´ se nejedná
  2. problém nastává, když tento hráč, který chce vstřelit branku, DOSTÁVÁ PŘIHRÁVKU od spoluhráče a v MOMENTU přihrávky se nachází:
  1. před míčem (směrem k protivníkově brance)
  2. je před ním jen JEDEN protihráč (zpravidla brankář)

Proto si tento útočník, který čeká na přihrávku a hodlá se pak zapojit do útočné akce (= sám vstřelit gol či nahrát na gol), musí hlídat, kde se nachází ten ´předposlední´ protihráč (tím posledním je brankář, který z logiky věci musí být téměř vždy poslední)

Další odpovědi
panenka

Ofsajd též postavení mimo hru, je pojem používaný v některých týmových sportech jako např. fotbal či lední hokej.

Pravidlo o ofsajdu v podstatě zakazuje způsob hry, při kterém se hráč zdržuje v okolí soupeřovy branky a čeká na dlouhou přihrávku, která přenese hru přes celé hřiště. Předpokládá se totiž, že takový způsob hry by byl divácky nezajímavý a poškozoval by dojem ze hry.

Fotbal
Ve fotbale popisuje ofsajd pravidlo 11, které nejprve definuje ofsajdovou pozici, kdy se některý hráč nachází na soupeřově polovině, blíže soupeřově brance než míč i než předposlední hráč soupeře. Taková situace sama o sobě není porušením pravidel, pokud se však hráč v ofsajdové pozici zapojí do hry ve chvíli, kdy se jeden z jeho spoluhráčů dotkne míče, jedná se o ofsajd, hra je přerušena a naváže se nepřímým volným kopem proti provinivšímu se mužstvu. Za zapojení se do hry je považováno jakékoli zasahování do hry, ovlivňování soupeře nebo získávání výhody ze svého postavení.

Ofsajd se netrestá v případě, že se k hráči míč dostane přímo z kopu od branky, z vhazování nebo z kopu z rohu.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Of­sajd

bekean

Welcome to [url=https://wor­dle2.io/minecraf­tle]Minecraftle[/ur­l], a thrilling game that pays homage to the iconic Minecraft, evolving its legacy over centuries.

Alice Bobby

V některých týmových sportech, jako je fotbal nebo lední hokej, výraz „offside“ také označuje postavení mimo hru.

Hra, kdy se hráč pohybuje kolem soupeřovy branky a čeká na dlouhý míč, který přenese hru přes hřiště, je fakticky zakázána pravidlem o ofsajdu. Má se za to, že hraní tímto způsobem by způsobilo, že hra bude pro diváky nezajímavá a poškodí to jejich vnímání. tunnel rush

ElissaSpore

Odpověď, která mě donutila přemýšlet. Odkazuji také na geometry dash bloodbath, může vám pomoci odpovědět na tuto otázku tím nejsprávnějším způsobem.