ten který je

Finanční záloha

Může požadovat po mne soukromá firma 50% zálohy před rekonstrukcí v bytě?Jedná se o stavební úpravy.Děkuji.

Nejlepší odpověď
ReHu

Po mých zkušenostech bych si už dala velký pozor.
Někdy nepomůže ani potvrzení o přijaté platbě, když firma nedělá a nic nemá.
Záleží na tom, jestli tu firmu znáš, jestli máš nějaké reference,.....
Zkus se s ni třeba domluvit na záloze do výše pořízeného materiálu.

Další odpovědi
panenka

Záleží na domluvě,ale co já vím tak se záloha dává.Je to záloha třeba na zakoupení něčeho ale musíte to mít že jste jim zálohu poskytl a v jaké výši napsáno a podepsáno od té firmy kdyžtak i s razítkem.
Můj manžel taky podniká ve stavenictví mám popřípadě když se dohodne s klientem na zakázce pro něj připravenou dohodu kde je nápsána adresa,datum jméno přijmení klienta a stejná iniciály i manžela jakou výši mu klient poskytl a že zbytek mu bude vyplacen po dodělání zakázky podpis manžela klienta.

standa

Firma zmiňovanou zálohu požadovat MŮŽE (nejlépe prostřednictvím jednoznačného ujednání ve smlouvě o dílo), ale Vy NEMUSÍTE takovouto smlouvu podepsat…

… a nebo si sežeňte jinou firmu, která bude mít JINÉ, pro vás akceptovatelné, požadavky.

Můj soukromý názor je, že tento požadavek je spíše ojedinělý, než obvyklý.