Sangaj

Finanční úřad mi vrátil moc peněz, co s tím?

Letos jsem si podával sám daňové přiznání(jsem zaměstnanec) a FÚ mi místo nějakých 16 stovek vrátil přes 20 tisíc, jak to mám řešit? předpokládám že peníze si nechat nemohu?. Děkuji za případné odpovědi.

Nejlepší odpověď
beer

Já bych kontaktoval FÚ a upozornil je na nesrovnalosti. Oni časem na většinu věcí přijdou a chtějí to pak zpět.
Zkušenost

Další odpovědi
anonym

Dobrý den, Sangaji.
Kdysi se mi stalo něco podobného a bylo to v pořádku. Finanční úřad mi tehdy „vracel přeplatek na dani ze závislé činnosti“ ve výši kolem 15 tisíc Kč.
Je otázkou, zda zaměstnavatel prováděl řádně srážky záloh a jak na tom jste s odpočitatelnými položkami a s výší sražené zálohy na daň z příjmu.
Jsem daňařka, takže bych Vám dokázala poradit. Bylo by ale třeba, abyste mi přeposlal oskenované daňové přiznání, nebo popsal, co v kterém řádku máte uvedeno.
Jednodušší je zajít přímo na FÚ (pokud ho máte v místě bydliště) za pracovnicí, která má Vaši daň ze závislé činnosti (nebo daň z příjmu fyzické osoby) na starosti a rozebrat s ní konkrétní položky daňového přiznání přímo na tomto úřadě.
Pokud budete chtít situaci podrobněji rozebrat se mnou, napište mi do vnitřní pošty. Profil mám otevřený, takže s tím žádný problém nebude.

Michal Kole

Vrátit to musíš. Je to jako, když se někdo splete v čísle účtu.

hawranek

Mě nevrátil žádné a měl mi dát 3000